EN
23.06.2022, 08:51 Wersja do druku

Kraków. Milion złotych na pomoc dla ludzi kultury. Stypendia Twórcze Miasta 2022

Inne aktualności

100 laureatów otrzymało Stypendia Twórcze Miasta Krakowa 2022 – wyróżnienia odebrali we wtorek 21 czerwca podczas uroczystej gali zorganizowanej w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. W tym roku na stypendia dla artystów, animatorów i managerów kultury oraz osób zajmujących się opieką nad zabytkami w Krakowie miasto przeznaczyło milion złotych.

- Stypendia są wyrazem samorządowego mecenatu – i nie jest to mecenat bezinteresowny. Przyznajemy tę nagrodę z nadzieją, że stypendyści nadal będą wiązać twórczą pracę i przyszłość z naszym miastem. Kraków od najdawniejszych czasów inspirował do tworzenia rzeczy pięknych, ważnych i przełomowych. I mam nadzieję, że tak będzie nadal – także dzięki naszym stypendystom – mówił Jacek Majchrowski podczas gali wręczenia stypendiów, która odbyła się 21 czerwca w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

Stypendia Twórcze Miasta Krakowa zostały ustanowione w 1994 r. przez Radę Miasta Krakowa, aby wspierać krakowskich artystów oraz promotorów kultury.

W tym roku, komisja wyłoniła stu laureatów spośród 288 wniosków. Stypendia zostały przyznane w następujących dziedzinach: literatura, sztuki wizualne (w tym projektowanie przemysłowe oraz moda), architektura, muzyka poważna, muzyka popularna, taniec, teatr, film, niematerialne dziedzictwo Krakowa: folklor i tradycja, kultura ludowa, opieka nad zabytkami, kultura cyfrowa, intermedia: projekty interdyscyplinarne i z wykorzystaniem nowych technologii, animacja i edukacja kulturalna, zarządzanie kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury.

Laureat konkursu w danej kategorii otrzymuje 10 tys. zł na realizację przedsięwzięcia kulturalnego w terminie czerwiec – grudzień 2022 r. Na stypendia miasto przeznaczyło aż milion złotych, co umożliwi wsparcie 100 projektów.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Milion złotych na pomoc dla ludzi kultury. Stypendia Twórcze Miasta Krakowa 2022

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Wątki tematyczne