EN

17.07.2020, 14:43 Wersja do druku

Kraków. Miasto tańcem malowane

mat. organiztora

Będą tańczyć tuż obok nas - w barwnych strojach, z uśmiechem od ucha do ucha, z nadzieją na to, że pandemia minie. Od niedzieli Balet Dworski Cracovia Danza zaprasza na Festiwal Tańców Dworskich. 21. edycja imprezy potrwa do września.

Balet Dworski Cracovia Danza od kilkunastu lat robi wszystko, by krakowianie mogli bliżej poznać najróżniejsze style taneczne i ich historię, podziwiać obłędne stroje tancerzy z poprzednich epok oraz uczyć się tańca pod czujnym okiem mistrzów z całego świata. Latem zespół pod dyrekcją Romany Agnel dodatkowo wychodzi na ulice. Tak będzie i w tym roku w ramach 21. edycji Festiwalu Tańców Dworskich Cracovia Danza. Imprezy, bez której nie wyobrażamy sobie lata w mieście. Hasło? „Kraków tańcem malowany”. – Intencją Baletu Dworskiego Cracovia Danza jest promowanie tańcem najcenniejszych i najpiękniejszych zabytków oraz przestrzeni historycznych Krakowa. Tańcem opowiemy historie o miejscach i postaciach związanych z naszym miastem. Zabierzemy w podróż po Krakowie różnych epok: średniowiecza, renesansu, baroku. Będzie to taneczny ukłon dla Krakowa, miasta, które miało spory wpływ na kształtowanie losów Polski i świata – zapowiada Romana Agnel, dyrektor Baletu Dworskiego Cracovia Danza.

Gdzie zatańczą artyści? W obliczu pandemii widowni z prawdziwego zdarzenia nie będzie, ale tancerzy z pewnością zauważymy. Cracovia Danza spotkamy m.in. na Rynku, w Barbakanie i na dziedzińcu Pałacu Erazma Ciołka.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kraków tańcem malowany

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kraków” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Gruszecka

Data publikacji oryginału:

17.07.2020