EN
21.03.2022, 08:30 Wersja do druku

Kraków. Maleńczuk, Sikorowski i inni w koncercie charytatywnym dla Ukrainy w Teatrze KTO

28 marca o g. 19.00 zapraszamy na wyjątkowo energetyczny wieczór, który z Twojego poniedziałku zrobi sobotę! Aby pomagać, trzeba mieć siłę! Dlatego Teatr KTO proponuje 2 w 1. Koncert na rzecz Ukraińców i Ukrainy, który naładuje również Wasze baterie.

fot. mat. teatru

W czasie, kiedy wszyscy jesteśmy naprawdę zaangażowani, potrzeba chwili relaksu i odpędzenia złych myśli. Gwarantujemy, że podczas koncertu charytatywnego na scenie Teatru KTO nie będzie nudy! Zobaczymy między innymi MAĆKA MALEŃCZUKA i ANDRZEJA SIKOROWSKIEGO (grupa „Pod Budą”).

Będzie bałkańska moc instrumentów dętych z Sokół Orchestra, Piotr Rzeka, czyli mieszanka nastrojowych, elektronicznych ballad podszytych tekstami o hip-hopowym sznycie, jazz i swing z 20 osobowym Big Bandem Dobczyce oraz bezpretensjonalne połączenie humoru, dystansu, szczerej zabawy i alternatywnej muzyki z Sekcją Muzyczną Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn (nie mówcie, że nie słyszeliście o ich kultowych już „Walentynkach Grubych, Smutnych i Samotnych” …).

Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie. Będąc w stałym kontakcie m.in. z polsko – ukraińską Fundacją Zustricz (siedziba w Krakowie) Teatr KTO postanowił wesprzeć właśnie ich działania.

Więcej o Fundacji Zustricz: https://zustricz.pl/

Żaden z artystów, realizatorów, partnerów oraz pracowników teatru nie otrzyma wynagrodzenia za udział i pracę przy koncercie. Całkowity zysk zostanie przekazany Fundacji Zustricz.

KUP BILET: https://bit.ly/koncert-dla-Ukrainy

Uwaga – dostępne jest tylko 100 miejsc!

Info: 12 633 89 47

Dodatkowo Teatr KTO wraz z przyjaciółmi i krakowskimi artystami podczas koncertu przygotuje LICYTACJĘ z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.

Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/641332827156789

28 marca o g. 19.00 w Teatrze KTO wystąpi 6 różnych zespołów:

Maciek Maleńczuk

Posłuchaj: https://bit.ly/3MTuvEy

Andrzej Sikorowski i Jacek Królik

Posłuchaj: https://bit.ly/3icrC3x

Sokół Orchestra

Posłuchaj: https://bit.ly/34Le0Jl

Big Band Dobczyce

Posłuchaj: https://bit.ly/3KLNkaP

Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn

Posłuchaj: https://bit.ly/3JgWvQn

Piotr Rzeka

Posłuchaj: https://bit.ly/3KKGnGY

Prowadzenie: Łukasz Wojtusik, RMF Classic

„Nad domami naszych przyjaciół latają bomby. Od kilku tygodni nie możemy myśleć o niczym innym. Jesteśmy z Ukrainą całym sercem, gotowi do pomocy. Wspominając niezliczone spotkania z artystami i publicznością Lwowa, Kijowa, Łucka, Drohobycza i Ałuszty, mamy nadzieję, że ten nieludzki atak odbierający wolność i pokój zakończy się lada moment. Jako teatr nie ustajemy w działaniu, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa koncert, którego dochód przeznaczymy na rzecz Ukraińców.” - Dyrektor Teatru KTO Jerzy Zoń wraz z całym Zespołem

Tej siły nic już nie zatrzyma! Razem możemy więcej!

----

MALEŃCZUK +

rhythm section

to recital, który jest retrospekcją dotychczasowych dokonań Artysty uzupełniony sekcją rytmiczną. Składa się z zestawu pieśni zarówno ulicznych jak i późniejszych dokonań Maćka, które zyskały mu olbrzymią sympatię i popularność wśród wyrobionej części publiczności. Bliski bezpośredni kontakt z widownią, szczery, niezakłócony przekaz tekstu, no po prostu Maleńczuk w czystej postaci. TEN, o którym się mówi nie do podrobienia, naturalny, dowcipny, czasem brutalny - bo takie jest życie!

Nie zabraknie więc pieśni: Ostatnia Nocka, Tango Libido, Sługi za szlugi, Synu czy Dawna Dziewczyno. Słynny już MALEŃCZUK "KONCERT SOLO" z kolegami z sekcji rytmicznej to najnowsza wersja Show, aby urozmaicić i podzielić się przestrzenią na scenie. Do tego oryginalny styl gry na gitarze i nieskażona niczym Wolność Słowa.

----

fot. Adam Golec

Andrzej Sikorowski

W programie piosenki Andrzeja Sikorowskiego, wokalisty, wieloletniego lidera Grupy Pod Budą i autora większości jej utworów. Andrzej Sikorowski przy wsparciu jednego z najlepszych polskich gitarzystów Jacka Królika przeprowadza widzów przez świat swoich największych przebojów napisanych dla grupy Pod Budą (Kap, kap, płyną łzy) czy śpiewanych poza nią, takich jak: Kraków Piwna 7, Lecz póki co żyjemy, Na całość, Nie przenoście nam stolicy do Krakowa, Ale to już było, oraz pochodzące z trzech wspólnie nagranych z córką Mają Sikorowską płyt (Kraków-Saloniki, Sprawa rodzinna, Okno na Planty).

----

Sokół Orchestra to projekt będący odzwierciedleniem fascynacji muzyką etniczną. Zwłaszcza tą wykonywaną przez instrumenty dęte blaszane. Główny nacisk został położony na unikalny styl grania na tych instrumentach, charakterystyczny dla Bałkanów. Obok potężnej dawki bałkańskiej energii są tu również melodie z terenów Polski. Niektóre tak stare, że prawdopodobnie pamiętają jeszcze czasy przedchrześcijańskie. Jest to więc próba uchwycenia ogólnosłowiańskiego temperamentu i sposobu odczuwania muzyki. Powrót do tego, co pierwotne i nieokiełznane. Nietypowe harmonie, pozorny nieład i charakterystyczna „dzikość serca" sprawiają, że tę muzykę, graną z pasją i niezwykle zmysłową, bardziej się czuje niż słyszy. Podczas koncertu usłyszymy utwory pochodzące z najnowszej płyty

"SLAVONICA".

Przemek Sokół - trąbka, lira korbowa, wokal

Piotr Bednarczyk - trąbka, instrumenty klawiszowe

Jarek Meus - gitara, buzouki

Bogdan Zięba – akordeon

Krzysztof Wyrwa - gitara basowa

Grzegorz Bauer – perkusja

Tomasz Czaderski - instrumenty perkusyjne

----

Big Band Dobczyce to wyjątkowy zespół, który zrodził się z pasji do muzyki. Działający od 2008 roku, skupia w swoich szeregach 23 osoby, absolwentów akademii muzycznych i szkół artystycznych, nawiązując do tradycyjnych amerykańskich big bandów łączących potęgę brzmienia sekcji dętej z niezastąpioną sekcją rytmiczną. Zespół ten wykonuje na najwyższym poziomie repertuar rozrywkowy polski i zagraniczny. Wiele aranżacji pisanych jest specjalnie dla Big Bandu Dobczyce.

Kilkunastu muzyków z charyzmatycznymi wokalistami i band liderem, Ernestem Hekslsem, na czele potrafi, poderwać publiczność do tańca, uderza energią i zachwyca solówkami!

Big Band Dobczyce pod dyrekcją Ernesta Heksela

oraz soliści:

Ela Mea Culpa – wokal

Leszek Nowotarski – saksofon

Piotr Nowak – trąbka

----

Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, to fenomen, który odznaczył się wielokrotnie na polskiej scenie. Bezpretensjonalne połączenie humoru, dystansu do życia, szczerej zabawy i alternatywnej muzyki. Prawdziwe show wypełniają nasze piosenki i niestandardowa narracja, która może przypominać stand up. Mamy za sobą dziesiątki zagranych tras koncertowych, ogromne doświadczenie i oddaną, zaangażowaną publiczność. Można była nas spotkać na ogromnych imprezach komediowych, festiwalach piosenki autorskiej, a ostatnio nawet w kinowych filmach. Może ciężko zapamiętać tę nazwę, ale wystarczy jeden koncert i nigdy o nas nie zapomnisz.

Mateusz Marek - wokal/ ukulele

Aleksander Czerkawski - wokal / gitara

Paweł Królikowski - gitara basowa

Jakub Tokarz – perkusja

Michał Zachariasz – gitara

----

Piotr Rzeka to songwriter i wokalista niepoprawnie zauroczony różnorodnością brzmienia współczesnego RnB, Hip Hopu i Quality Popu. W listopadzie 2021 przy wsparciu Sony Music Poland ukazała się jego debiutancka płyta INTERWAŁ, mieszanka energetycznych przebojów i nastrojowych elektronicznych ballad podszytych tekstami o hip-hopowym sznycie i niebanalnymi harmoniami.

Piotr Rzeka – Śpiew

Marcin Giza - instrumenty klawiszowe

Ukasz Kastelik – gitara

Kamil Kołodziejczyk – bas

Filip Pietrek – perkusja

Kaja Adamczyk – chórki

Anna Kurkiewicz – chórki

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne