EN

30.04.2021, 08:41 Wersja do druku

Kraków. Majówka z kulturą. Wystawy, wirtualne spektakle i terenowa gra fantasy

Inne aktualności

Ośrodek Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki, który ze względu na obostrzenia nie może zorganizować tradycyjnej majowej Lekcji Śpiewania na Małym Rynku, zaprasza na premierę przygotowanych specjalnie z okazji święta wideoklipów. Ale w trakcie majówki krakowianie będą mogli odwiedzić Barbakan, wziąć udział w grze terenowej lub obejrzeć udostępnione na tę okazję spektakle, koncerty i filmy.

Już w najbliższy weekend Teatr Groteska zaprasza ponownie na wirtualną scenę. Tym razem na kanale YouTube Teatru Groteska będzie można obejrzeć jeden z ulubionych spektakli młodych widzów - „Trzy Świnki” w reż. Lecha Walickiego. Spektakl będzie dostępny między 1 a 3 maja. Melomani będą natomiast zadowoleni z propozycji Sinfonietty Cracovii, która 1 maja o godz. 18.00 udostępni nagrania z udziałem międzynarodowej sławy wirtuoza perkusji - Martina Grubingera.="#utm_medium=alz&utm_source=gazetakrakowska.pl&utm_campaign=artykul">

Natomiast Muzeum Krakowa zaprasza w pierwsze dwa dni weekendu majowego do Barbakanu, gdzie prezentowana jest pokonkursowa wystawa drzewek emausowych. To ostatnie dni, żeby zobaczyć ręcznie robione drzewka nawiązujące do tradycyjnych zabawek, które można było znaleźć na straganach dorocznego odpustu odbywającego się nieopodal klasztoru Norbertanek na Zwierzyńcu w drugi dzień Świąt Wielkanocnych. W tym roku ze względu na pandemię odpust został odwołany, ale 1 i 2 maja odbędzie się jarmark zwierzyniecki, gdzie między innymi znajdzie się stanowisko Muzeum Krakowa.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Majówka z kulturą. Wystawy, wirtualne spektakle i terenowa gra fantasy

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Julia Kalęba

Wątki tematyczne