15.12.2020, 18:48 Wersja do druku

Kraków. Koncert noworoczny na rzecz szpitali organizują UJ i FK

Inne aktualności

Dochód z noworocznego koncertu, organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński i Filharmonię Krakowską otrzymają dwa szpitale uniwersyteckie w Krakowie Prokocimiu. Nagranie będzie dostępne na platformie Vod Play Kraków od 3 do 31 stycznia 2021 roku.

Zgodnie z informacjami przekazanymi we wtorek przez biuro prasowe UJ, w repertuarze koncertu znajdą się melodie skomponowane przez Josefa i Johanna Straussów, Fritza Kreislera, Antonina Dvoraka, Georgesa Bizeta i Belę Kovacsa. Melomani usłyszą "Nad pięknym modrym Dunajem", uwerturę do operetki "Zemsta nietoperza", "Finale" z kwartetu smyczkowego f-dur Dvoraka oraz "Schoen Rosmarin" ze zbioru "Alt-Wiener Tanzweisen" Kreislera.

Kompozycje wykonają orkiestra symfoniczna Filharmonii Krakowskiej i chór akademicki UJ Camerata Jagellonica.

Dzięki zdalnej formie koncertu widzowie zobaczą kilka wnętrz uniwersyteckich - utwory zostały nagrane w Collegium Novum, Collegium Maius, Dworze UJ w Modlnicy, w nowoczesnych przestrzeniach Wydziału Chemii oraz w Ogrodzie Botanicznym.

Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany Uniwersyteckiego Szpitalowi Dziecięcemu i Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Krakowie Prokocimiu. Sprzedaż biletów rozpocznie się 3 stycznia.

Współorganizatorem koncertu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne