EN
5.01.2022, 08:30 Wersja do druku

Kraków. Karnawałowe „Bez seksu proszę” w Teatrze Variete

Rozpocznij karnawał z brytyjską farsą ze skandalem obyczajowym w tle! „Bez seksu proszę” w reżyserii Janusza Szydłowskiego to mieszanka nieprawdopodobnych wydarzeń, błyskotliwych dialogów oraz wartkiej akcji. Na deskach Krakowskiego Teatru VARIETE 14, 15 i 16 stycznia 2022 r.

fot. Łukasz Popielarczyk

W spektaklu śledzimy losy młodego małżeństwa Hunterów, które zostaje wplątane w haniebną aferę z materiałami pornograficznymi. Para, obawiając się wywołania obyczajowego skandalu, do spółki z Brianem – ich przyjacielem, próbują za wszelką cenę pozbyć się nieprzyzwoitej przesyłki, którą dostarczyła do ich mieszkania tajemnicza firma. Sprawę komplikuje dodatkowo pojawienie się Eleanor – matki Petera, Pana Bromheada – jego szefa, inspektora bankowego – Pana Needhama, nadinspektora policji, a także... dwóch dam lekkich obyczajów.

„Bez seksu proszę” to brytyjska farsa napisana przez Alistaira Foota i Anthony'ego Marriott'a, mistrzów tego gatunku. Od premiery, która odbyła się w Londynie w 1971 roku, do 1987 roku, kiedy to tytuł został zdjęty z afisza, zagrano go prawie 7 tysięcy razy! W 1973 roku sztuka została przeniesiona na duży ekran. Zarówno na West Endzie, jak i w filmie, wystąpiły największe gwiazdy Londynu.

Na deskach Krakowskiego Teatru VARIETE zaprezentują się: Marek Nędza (Peter Hunter), Barbara Garstka (Frances Hunter), Katarzyna Galica (Eleanor Hunter), Kamil Krupicz (Brian), Piotr Urbaniak (Leslie Bromhead), Karol Wolski / Zbigniew Kosowski (Nadinspektor Paul), Krzysztof Jędrysek / Karol Wolski (Pan Needham).

Czas trwania spektaklu: 2 godz. 10 min (1 przerwa)

Bilety: 55 PLN (ulgowy), 65 PLN (normalny) dostępne na stronie internetowej www.teatrvariete.pl oraz w kasie Teatru przy ul. Grzegórzeckiej 71, 31-559 Kraków.

Do zobaczenia w VARIETE!

Źródło:

Materiał nadesłany