EN

3.09.2020, 08:46 Wersja do druku

Kraków. II edycja Festiwal Żydowskiego Teatru w internecie

We wrześniu i październiku odbędzie się druga edycja Krakowskiego Festiwalu Żydowskiego Teatru.

Tym razem w przestrzeni na styku internetu i teatru. Krakowski Festiwal Żydowskiego Teatru to nowa inicjatywa na kulturalnej mapie Krakowa. Pierwsza edycja odbyła się w ubiegłym roku. 

Tegoroczny festiwal, podobnie jak inne wydarzenia kulturalne, stanął przed wyzwaniem edycji pandemicznej. Tak narodził się pomysł przestrzeni na styku świata teatru i internetu, której ideą jest zachowanie istoty teatru, czyli interakcji artystów z widzami.

- Szukamy teatru w przestrzeni internetowej. To eksperyment polegający na próbie odnalezienia formy teatralnej, która powstała na przecięciu teatru i internetu, z jednej strony dzieje się on-line, z drugiej pozostaje teatrem jako medium. - mówi Tanya Segal, założycielka, dyrektor i reżyser krakowskiego Teatru Żydowskiego - Teatru Midraszowego, organizatora Festiwalu.

- Tegoroczny festiwal wprawdzie odbędzie się w internecie, jednak nie będzie to jedynie odtworzenie wcześniej nagranych spektakli, a poszukiwanie nowej formy, sztuka, bowiem, zawsze reaguje na rzeczywistość. Na widzów czekają nie tylko spektakle z ubiegłorocznej edycji, ale także zakotwiczone w nich dyskusje i sesje. 

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Krakowski Festiwal Żydowskiego Teatru. Druga edycja we wrześniu i październiku. Tym razem teatr będzie w internecie

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Wątki tematyczne