EN

29.06.2021, 09:39 Wersja do druku

Kraków. Głosy aktorów Narodowego Starego Teatru w nowym słuchowisku Radia Kraków

Inne aktualności

Utalentowana reżyserka młodego pokolenia Magda Szpecht przygotowała dla Radia Kraków adaptację opowiadania "Rozprawa" Stanisława Lema. Na antenie usłyszymy aktorów Narodowego Starego Teatru - Natalię Kaję Chmielewską, Aleksandrę Nowosadko, Małgorzatę Zawadzką, Szymona Czackiego i Łukasza Stawarczyka - a oryginalną muzykę skomponował Krzysztof Kaliski. Premiera - w poniedziałek 28 czerwca o godz. 18.05.

"Opowieści o pilocie Pirxie" po raz pierwszy ukazały się w 1968 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego. Jak czytamy na www.wydawnictwoliterackie "Stanisław Lem planował dwa, może trzy opowiadania o Pirxie. Ku radości czytelników powstało ich więcej. Dzięki temu możemy dziś obcować z jednym z najsłynniejszych bohaterów literatury science-fiction.

Kim jest Pirx? Jest jednym z nas. Nie ma w sobie nic z herosa i zdarza mu się wpadać w panikę. W decydujących momentach jednak dzięki inteligencji, a czasem dzięki łutowi szczęścia, udaje mu się znaleźć wyjście z opresji. Pirx dojrzewa z każdym kolejnym opowiadaniem. Razem z nim dojrzewają problemy, którym musi stawić czoła.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Radio Kraków zaprasza na nowe słuchowisko. W "Pilotce Pirx" usłyszymy głosy aktorów Narodowego Starego Teatru

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Paweł Gzyl