EN

2.06.2023, 09:29 Wersja do druku

Kraków. Dzień Dziecka - zabawa nie tylko 1 czerwca. Można wybrać się do Teatru KTO, można iść na koncert

Dzień dziecka powinien trwać cały rok, a przynajmniej do niedzieli. Co ciekawego dla najmłodszych i tych wszystkich, którzy nie zaniedbują "wewnętrznego dziecka", dzieje się w Krakowie w weekend 2-4 czerwca?

fot. Norbert Burkowski / mat. teatru

Jeśli wypadający w czwartek, 1 czerwca spędziliśmy w pracy, przez co dzieci czują się zawiedzione, jeszcze nie wszystko stracone. Teatr KTO z okazji Dnia Dziecka wymyślił na niedzielę takie atrakcje, że kilkudniowy poślizg szybko odejdzie w niepamięć.

KTO zaprasza do tajemniczego ogrodu

- Zapraszamy na Słoneczny Dzień Dziecka do Teatru KTO i niemal tajemniczego ogrodu, który otacza nasz teatr. To w tych wszystkich przestrzeniach przygotowaliśmy moc atrakcji, które czekają na Państwa i Państwa dzieci przez cały dzień! Będzie się działo! – zapewniają artyści i zapraszają w odwiedziny.

W programie trzy spektakle familijne, wśród nich „Ballada o Makukraju, Wronie i Lizusie" Niepublicznej Szkoły Muzycznej I st. Wokal.Art I dla dzieci w wieku od 11 do 15 lat. Bajka opowiada o kraju Makukraju, w którym dobrobyt zapewnia skrupulatna praca pszczół. Ich nagłe zniknięcie z pewnością wywoła spore emocje. Goście Teatru KTO obejrzą też „Balladę o Popielu, Smoku, Smoczku i Uprzejmym Rycerzu" i „Na pomoc ginącej przyrodzie" Teatru z Kapelusza.

Oprócz spektakli dzieci mogą wybrać się na warsztaty bębniarskie „Spotkanie z Rytmem" pod okiem instruktorów szkoły Ashiko Bębny oraz warsztaty sensoryczno-ruchowe „Oczy, skóra, uszy, nos" Moniki Kiwak, podczas których uczestnicy skupią się na pracy ze zmysłami.

Dzień Dziecka w Teatrze KTO (Zamoyskiego 50) w niedzielę (4 czerwca) od godz. 11 do 18. Bilety w cenie 30 zł w kasie teatru lub za pośrednictwem strony teatr kto.pl.

Dzień dziecka w Serenadzie

Centrum Serenada wraz z Filharmonią im. Karola Szymanowskiego w Krakowie przygotowała z okazji Dnia Dziecka szczególne wydarzenie. Już w najbliższą sobotę (3 czerwca) o godz. 12 na Placu Spoktań (poziom +1 w Serenadzie) odbędzie się wyjątkowy koncert skierowany do najmłodszych. Na uczestników czekać będzie muzyczna uczta składająca się ze znanych i lubianych utworów w ciekawych aranżacjach. Koncertowi towarzyszyć będą gry, zabawy, konkursy i masa słodkości. - Uczestnicy udadzą się w niezapomnianą podróż na bezludną wyspę, gdzie czekać na nich będą przeróżne niespodzianki. O dobrą zabawę na wydarzeniu zadba Nutka Danutka - informuje Serenada.

Tytuł oryginalny

Dzień Dziecka. Zabawa nie tylko 1 czerwca. Można wybrać się do teatru, można iść na koncert

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kraków” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Gruszecka

Data publikacji oryginału:

01.06.2023