EN
26.03.2022, 16:59 Wersja do druku

Kraków. Drag queen zaprasza na wyprawę do świata marzeń

fot. mat prasowe

Papina McQueen, znana ostatnio jako Matka Boska Fatimska ze znakomitego spektaklu "Kora. Boska" Teatru Nowego Proxima, zaprasza na monodram. Jedyna Rewia Drag Queen "My Way, My Dream, My Life" w sobotę i niedzielę na Scenie Berlin Teatru Nowego Proxima.

Przygoda Papiny McQueen, czyli Pawła Rupali, z drag queen zaczęła się w 2011 roku od „Kariery Artura Ui" Bertolta Brechta w reżyserii Jacka Bunscha w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.

Początki na scenie

- Reżyser zaproponował mi epizod, ja – młody pasjonat teatru – nie mając do końca świadomości, co to za rola, zgodziłem się bez wahania. Byłem na scenie zaledwie przez trzy minuty, za to postać drag queen, którą grałem, opisywała każda recenzja. Tym spektaklem Jacek Bunsch pokazał mi, że mogę robić w życiu to, co chcę – wspomina Rupala.

W Krakowie znalazł się dzięki Henrykowi Pasiutowi – nieżyjącemu już producentowi teatralnemu i animatorowi kultury. - Nie znoszę chłopów przebranych za baby! – powiedział mi „na dzień dobry". A potem zorganizował ze mną kilka krakowskich rewii drag queen i spełnił moje marzenie – uśmiecha się Papina McQueen.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Drag queen zaprasza na wyprawę do świata marzeń

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kraków” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.