EN
12.02.2022, 11:46 Wersja do druku

Kraków. Do Teatru KTO wracają wielkie spektakle

Na deski Teatru KTO wracają wielkie hity. W weekend w nowym domu zespołu Jerzego Zonia przy Zamoyskiego 50 obejrzymy „Chór sierot" i „Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać". Bilety wciąż w sprzedaży.

„Chór sierot" w reżyserii Jerzego Zonia miał premierę w czerwcu 2014 r. i od tej pory lamie serca publiczności na całym świecie. Sztuka za każdym razem trwa równo 52 minuty i 6 sekund, dokładnie tyle, ile III Symfonia Henryka Mikołaja Góreckiego. Spektakl to hipnotyzująca, niema opowieść o samotności. Akcja ma miejsce na terenie sierocińca, który powoli staje się domem każdego samotnego człowieka. W rolach głównych: Karolina Bondaronek, Paulina Lasyk, Grażyna Srebrny-Rosa, Justyna Wójcik, Marta Zoń, Sławek Bendykowski, Bartek Cieniawa, Paweł Monsiel i Michał Orzyłowski.

Drugim hitem Teatru KTO, który nadrobimy w ten weekend, jest spektakl „Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać", również w reżyserii Jerzego Zonia. Inspiracją do powstania sztuki było życie i twórczość Bohumiła Hrabala. W rolach głównych: Sławek Bendykowski, Bartek Cieniawa, Michał Orzyłowski, Adam Plewiński, Grażyna Srebrny-Rosa, Justyna Wójcik i Marta Zoń. • 

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wracają wielkie spektakle

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kraków” nr 34 - dodatek „Co Jest Grane”

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

MG