EN

8.12.2020, 10:26 Wersja do druku

Kraków. „By się nam serce śmiało” - premierowy pokaz koncertu dla Piotra Skrzyneckiego w E-Kinie Pod Baranami

Od piątku, 11 grudnia, na platformie e-kinopodbaranami.pl będzie można zobaczyć rejestrację koncertu By się nam serce śmiało Piwnicy Pod Baranami. Koncert, dedykowany Piotrowi Skrzyneckiemu w 90-tą rocznicę urodzin, miał miejsce 12 września 2020 roku w Operze Krakowskiej. Wystąpili liczni piwniczni artyści, m.in. Ola Maurer, Ewa Wnuk, Rafał Jędrzejczyk i Miki Obłoński. Premiera w E-Kinie Pod Baranami w piątek 11 grudnia o g. 20.00.

Założyciel kultowej Piwnicy Pod Baranami Piotr Skrzynecki był mistrzem niepowtarzalnych obchodów własnych imienin i urodzin. Organizował je nocami, w formie balu lub koncertu, za każdym razem w innym, oryginalnym miejscu. Imprezy te stały się tradycją Krakowa i odbywały się również po śmierci artysty pod nazwą „Koncerty dla Piotra S.”. Zgodnie z tym obyczajem, także 90. urodziny słynnego animatora krakowskiego życia kulturalnego, stały się okazją do świętowania. Uczczono je 12 września 2020 koncertem w Operze Krakowskiej.

Koncert By się nam serce śmiało to wydarzenie kolorowe, zabawne, ekstrawaganckie i nostalgiczne. Pełne muzyki i wyjątkowego poczucia humoru, z którego zasłynęła Piwnica, a ponadto zgodne z często padającą z ust Piotra Skrzyneckiego maksymą: „Nie przerywajcie zabawy!.

Gospodarzem wieczoru był Leszek Wójtowicz, a na scenie Opery Krakowskiej wystąpili:

Beata Czarnecka, Krzysztof Janicki, Rafał Jędrzejczyk, Tamara Kalinowska, Kamila Klimczak, Tadeusz Kwinta, Ola Maurer, Miki Obłoński, Maciek Półtorak, Agata Ślazyk, Dorota Ślęzak, Ewa Wnuk Krzyżanowska, Czesław Wojtała, Jakub Zuckerman, Marek Bałata, Dorota Wasilewska, Darek Wasilewski i inni artyści Piwnicy Pod Baranami.

Zarejestrowany koncert dostępny będzie na platformie e-kinopodbaranami.pl od piątku, 11 grudnia, od g. 20.00.

Koncert składa się z dwóch części (część 1. 85’, część 2. 104’)

BILETY dostępne na e-kinopodbaranami.pl

część 1.: 25 zł

część 2.: 25 zł

część 1. & 2.: 45 zł

KINO POD BARANAMI

Rynek Główny 27

31-010 Kraków

12 423 07 68

www.kinopodbaranami.pl

www.e-kinopodbaranami.pl


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne