EN

3.10.2022, 08:49 Wersja do druku

Kraków. „Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce” znowu na afiszu

Teatr Barakah zaprasza w najbliższy weekend  na jeden z głośniejszych spektakl ostatniego sezonu w Polsce – Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce. Gramy 7, 8 i 9 października o 19.

fot. Piotr Kubic / mat. teatru

Punktem wyjścia do spektaklu jest znany wszystkim dramat pt. „Anioły w Ameryce”. Jest on jednak jedynie inspiracją, która popchnęła twórców do stworzenia opowieści dziejącej się tu i teraz, w Polsce XXI wieku.

„Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce” to teatr dokumentalny. Autor scenariusza Michał Telega zaprosił do zespołu ludzi na różnych etapach swej artystycznej drogi, głównie takich, którzy dopiero ją rozpoczynają. Mierzą się z codziennością miejsc, z których pochodzą, w których dorastali, i z których wyjechali w poszukiwaniu marzeń. Scenariusz Telegi został oparty na wielu godzinach rozmów z nimi, między nimi, naszych rozmów, które stały się konfrontacjami przeżyć i doświadczeń, pełnymi emocji, które potrafią zarówno rozwalać, jak i relaksować.

Osobiste doświadczenia artystów wepchnięte w anielską strukturę to historie ukrywania się, wychodzenia z szafy, mniej i bardziej efektownych coming outów, historie osobiste i współczesne. Udokumentowane zostały nasze historie, ale przejrzeć się może w nich każdy, również Ty! Bo przecież każdy ma coś do ukrycia, z czym boi się wyjść z szafy do społeczeństwa.

autor: Michał Telega
reżyseria: Michał Telega
muzyka: Piotr Korzeniak
choreografia: Piotr Mateusz Wach
obsada: Wojciech Kałuża, Michał Kłodnicki, Monika Kufel, Ana Nowicka, Marek Szajnar, Łukasz Szleszyński, Dawid Tas

Linki do informacji i spektaklu, zdjęć, materiałów video i recenzji:
https://teatrbarakah.com/spektakle/anioly-w-ameryce-czyli-demony-w-polsce/

Data premiery: 7 maja 2022
Czas trwania:

BILETY

Zakup:
- w kasie Teatru Barakah przy Paulińskiej 28: pn.-pt. w godz. 10:00-17:00
- teatrbarakah.com
- przed spektaklem (jeśli są jeszcze wolne miejsca)

Rezerwacja:
-    [email protected]
-    12 397 80 47

Źródło:

Materiał nadesłany