EN
14.12.2020, 09:16 Wersja do druku

Kraj. Znani aktorzy o sobie, Dwurnik w internetowej Zachęcie, Pacino przy stoliku z De Niro

Inne aktualności

A do tego Smoleń na szpitalnym łóżku i Mogielnicki na Dominikanie. Czyli co dziś czytamy, oglądamy i czego słuchamy - pisze Jacek Szczerba w Gazecie Wyborczej.

Święty Mikołaj przyniósł mi w prezencie książkę Jacka Wakara „Zawód: aktor” (wydawnictwo Czerwone i Czarne), więc ją z wdzięczności szybko przeczytałem. To zbiór 15 wywiadów – kim są przepytywani i na jaki temat, mówi już tytuł.

Tego typu książki zgłębiam głównie po to, żeby się dowiedzieć czegoś ciekawego. W tej są fragmenty „pouczające”: Tomasz Kot wspominający paryskie spotkanie z Francisem Fordem Coppolą, Andrzej Chyra wspominający Tadeusza Łomnickiego, a Adam Woronowicz – Zbigniewa Zapasiewicza. Borys Szyc opowiada o tym, jak grał Tadeusza Kantora w filmie, którego być może nigdy nie zobaczymy, Tomasz Karolak zdradza, jakiej wizji zaznał po zażyciu w Ameryce Południowej ayahuaski, a Arkadiusz Jakubik przybliża bufetowe zwyczaje w teatrze operetkowym. Najbardziej lubię jednak anegdotę Jacka Braciaka o Władysławie Kowalskim, który nie sprawdził się jako bramkarz w piłkarskiej drużynie aktorów.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Znani aktorzy o sobie, Dwurnik w internetowej Zachęcie, Pacino przy stoliku z De Niro

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Kultura online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Jacek Szczerba

Data:

14.12.2020 06:00

Wątki tematyczne