EN

9.06.2021, 08:10 Wersja do druku

Kraj. Wkrótce IX Festiwal "Teatr w Małym Mieście"

12 czerwca ruszy już IX edycja festiwalu Teatr w Małym Mieście. Dotrzemy aż do 22 miasteczek w kilku województwach: Wielkopolska: Granowo, Kleszczewo, Krzyż Wlkp., Lubasz, Mieścisko, Mikstat, Pogorzela, Złotów, Luboń; Kujawsko-Pomorskie: Barcin, Mogilno, Solec Kujawski, Tuchola; Zachodnio-Pomorskie: Resko; Lubuskie: Iłowa, Słubice, Szprotawa; Dolnośląskie: Gryfów Śląski, Strzelin, Syców; Pomorskie: Człuchów i Opolskie: Dobrodzień - informują organizatorzy z Fundacji Wspierania Twórczości Niezależnej.

fot. Mariusz Buczma/mat. organizatora

SPEKTAKLE REALIZOWANE W RAMACH PROJEKTU:

„Fin Amor – miłość dworna” Teatru Ewolucji Cienia. Zainspirowany dziejami Tristana i Izoldy opowiada piękną i uniwersalną historię o miłości,  odnosząc się do reguł kodeksu rycerskiego.  Oczarowuje zarówno widzów wyrobionych jak i tych, którzy po raz pierwszy spotykają się z teatrem.

Trailer: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Iol8vSjHDGs

“Czas Wilka”.
Porusza temat nienawiści, zemsty i przebaczenia w widowiskowej oprawie - największa mobilna wilczyca w Europie!. 
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=ZhQgak018Lo

„Zapomniana historia” – spektakl kostiumowy dotykający uniwersalnego problemu  władzy,  w oparciu o autentyczną historię  z XI wieku.
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=fJDhHDmIDos

„Morskie opowieści” Teatru Łata z Poznania. To spektakl utrzymany w konwencji teatru ruchu, o lekkiej formie z wyraźnymi odniesieniami do slapsticku, rodem z niemego kina - uczy i bawi jak filmy z Charlie Chaplinem. Spektakl opowiada historię pary bohaterów, którzy wyruszają w rejs. Choć początkowe relacje między głównymi bohaterami nie należą do najbardziej udanych, to wspólne przygody zacieśniają ich więzi, co w finale kiełkuje prawdziwym uczuciem. Jest to więc spektakl nie tylko o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu przygód ale i o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń. Okazuje się bowiem, iż  ciągle czegoś szukamy nie dostrzegając, że to, co najcenniejsze jest tuż obok nas.
https://www.youtube.com/watch?v=M8lAXyWSstU

fot. mat. organizatora

"Podróże dookoła świata” Teatru Łata to  interaktywny program teatralny dla dzieci, podczas którego widzowie wraz z aktorami odwiedzają najdalsze zakątki świata. Magiczna podróż zawiedzie ich na Dziki Zachód, do Hiszpanii, do Afryki, do Mroźnej Krainy Eskimosów i do Szkocji. W każdym zakątku świata dzieci poznają specyfikę danego rejonu uczestnicząc w  charakterystycznych zabawach i etiudach teatralnych, prowadzonych przy typowej dla danego miejsca muzyce.  Jest to dynamiczny spektakl, pełen balonowych niespodzianek, okraszony deszczem wystrzałowych konfetti, w który chętnie włączają się również i dorośli.  

Teatr Łata i Teatr Gili Gili „Polowanie na Motyle”
Łącząc bogate i różnorodne doświadczenia artystyczne aktorów zaprezentujemy spektakl na wysokim poziomie zarówno  pod względem formy jak i treści. Artyści chcą w lekki i zabawny sposób, wcielając się w role ogrodowych krasnali,  opowiedzieć dzieciom o szacunku do naturalnego środowiska i życia owadów. Jedną z form przekazu będą ogromne formy (lalki) owadów (pająk, motyle, gąsienica), które wzbogacą sferę wizualną przedstawienia, tak bardzo ważną dla młodego odbiorcy.

Projekt Teatr w Małym Mieście dofinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Kujawsko-Pomorskiego oraz ze środków Fundacji PZU.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne