EN
30.03.2023, 08:45 Wersja do druku

Kraj. Warsztaty „Wprowadzenie do Techniki Chubbuck”

Chubbuck Studio zaprasza na warsztaty „Wprowadzenie do Techniki Chubbuck” w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu.

fot. mat. organizatora

Technika Ivany Chubbuck została skonstruowana przez jedną z najbardziej pożądanych hollywoodzkich coach'ów aktorskich Ivanę Chubbuck. Technika ta, zbudowana na metodzie Stanisławskiego, mocno opiera się na nauce psychologii i behawiorystyki. Wiele aktorek i aktorów zbudowało swój sukces na Technice Chubbuck, są to m.in.: Brad Pitt, Charlize Theron, Travis Fimmel, Jared Leto, Jake Gyllenhaal, James Franco, Thure Lindhardt, i in. Ivana Chubbuck przygotowywała do filmu "Czekając na wyrok" Hale Berry, która za tę rolę otrzymała Oscara.
Ivana mówi, że ci bohaterowie, którzy próbują zmienić swoje życie, zwalczyć przeciwności losu są tymi, którzy dają nam-widzom nadzieję na zmiany. Idąc za tym, Ivana uczy jak budować dynamiczne postaci, które ze swoją wrażliwością, unikalnym zachowaniem i sposobem myślenia, robią wszystko, by przezwyciężyć przeszkody w celu osiągnięcia życiowego sensu. Ten proces pokonywania blokad, realizacja potrzeb zmiany sama w sobie jest już wygrywaniem. I to odróżnia tę Technikę od innych, bo skupia się na wygrywaniu swojego celu, gdzie emocje są produktem ubocznym, a nie finalnym efektem. Technika Chubbuck pozwala tworzyć postaci, które szukają swojej siły, a kiedy już ją znajdą, przeżywają katharsis.

Warszawa: 20-22 kwietnia // zapisy do 2 kwietnia
Kraków: 26-27 kwietnia // zapisy do 12 kwietnia
Wrocław: 5-7 maja // zapisy do 20 kwietnia

Prowadzi Marcin Zarzeczny, uczeń Ivany Chubbuck, pierwszy i jedyny licencjonowany przez nią coach Techniki Chubbuck na Polskę, Czechy i Słowację, wykształcony w Chubbuck Studio Los Angeles.
 
Zapraszamy aktorów zawodowych, studentów szkół teatralnych, a także osoby z doświadczeniem scenicznym.

Zapisy na [email protected]


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne