W wielu miejscach w kraju, w perłach polskiej historii, będzie można posłuchać koncertów z unikatowej trasy muzyki filmowej „Od nocy do nocy”. Wyjątkowy projekt wśród natury, rozświetlony przez błysk żarowego światła, gdzie sceną są barwne dywany.
Joanna Aleksandrowicz to polska aktorka i wokalistka, która od 6 lat z powodzeniem realizuje projekt "Od nocy do nocy" na terenie całego kraju i również poza jego granicami. Odbyło się już ponad 300 koncertów z muzyką filmową.
Artystka poprzez dźwięki i wartościową warstwę tekstu w „Od nocy do nocy” przenosi nas w świat, jaki chce widzieć i czuć, prowadzi dialog z publicznością̨ i mówi o ważnych momentach. Dzieli się wartościami, które wyznaje, zaraża publiczność „litrami” dobrej energii, która ma nadzieję, iż sprawi, że życie choć niektórych widzów będzie dłuższe, a słowa koncertu pozostaną w sercach na pewien czas czyniąc ich życie piękniejszym i bardziej wartościowym.
Podczas wieczoru usłyszeć można utwory z polskich filmów takich jak: „VaBank”, „Hallo Szpicbródka”, „Noce i dnie”, „Polskie drogi”, „Plan B”, czy z musicali m.in.: „Metro”, „Jekyll & Hyde” czy „Mamma Mia!”. Artystka prezentuje również tanga Astora Piazzolli oraz polskich kompozytorów. Wszystkie utwory śpiewane są wyłącznie w języku polskim. Koncert zawiera elementy piosenki aktorskiej, w tym momenty wzruszeń oraz ciszy, a publiczność bierze aktywny udział w wydarzeniu.
Daty koncertów:
14.08 - Łeba (na łonie natury - taras główny, wejście na plażę nr 18)
15.08 - Grzybowo (na łonie natury - plaża przy Hotelu Saltic Resort&SPA Grzybowo k. Kołobrzegu)
16.08 – Bytów (na łonie natury)
18.08 – Olszyn k. Częstochowy (Zamek Olsztyn – perła historii)
24.08 – Rabka Zdrój (Amfiteatr – koncert plenerowy)
25.08 – Iwonicz Zdrój (Scena Letnia - koncert plenerowy)
1.09 – Śmiełów (Pałac Śmiełów – perła historii)
7.11 - Jędrzejów (sala koncertowa)
Szczegóły i godziny koncertów na stronie artystki: http://joannaaleksandrowicz.pl/kalendarium/
Joanna Aleksandrowicz urodziła się w 1992 r., okres dzieciństwa spędziła w wiosce Maciejowie nieopodal Zduńskiej Woli. W tym miejscu rodziły się jej marzenia, tu też powstał pomysł na cykl koncertów pod nazwą „Od nocy do nocy” na starych dywanach, które tworzą umowną scenę, otoczoną trawą, w towarzystwie żywego ognia pochodni, ognisk, ciepłych żarowych świateł teatralnych z retro lampami, a na widowni siedzi publiczność na leżakach, kocach i trawie. Koncert bez blaszanych scen, metalowych barierek, bez muru, tylko w dialogu z odbiorcą wyrysowała w swojej wyobraźni.
Utwory, które artystka wykonuje podczas tego niecodziennego wydarzenia mówią w metaforyczny sposób o jej życiu, doświadczeniach, nie zawsze dobrych, w których może przejrzeć się niejeden widz. W autentyczny sposób bez konfetti i tancerzy opowiada - poprzez głębokie czyste dźwięki i autentyczne słowa sceny z życia - niezapomniane, głębokie, romantyczne, trudne, ciepłe, z burzą i wiatrem, ale i te z ciepłym słońcem.
Moją pracę traktuję jako misję niesienia ludziom dobrej energii, wartościowych doświadczeń artystycznych wierząc, że kultura ma moc i dzięki kontaktowi ze sztuką żyje się lepiej, mądrzej, piękniej i bardziej świadomie – mówi Joanna Aleksandrowicz.
Artystka szczególną wagę przykłada do promocji i zgłębiania polskiej tożsamości narodowej. W 2021 roku zainaugurowana została nowa i jedyna w Polsce trasa koncertowa „Od nocy do nocy” w perłach historii polskiej. Jej celem jest połączenie polskiej muzyki filmowej z polską historią, jak również stworzenie unikatowego klimatu miejsca wydarzenia. Na uwagę zasługuje wyjątkowe połączenie polskiej twórczości muzycznej z walorami rodzimej architektury. Tegoroczna trasa w szczególny sposób koncentruje się na miejscach historycznych, w których czas jakby się zatrzymał, a architektura zamków, pałaców, dworków, skansenów była tłem inscenizacji filmowych dla reżyserów takich jak Andrzej Wajda, Lech Majewski czy Wojciech Smarzowski.
„Od nocy do nocy” wybrzmiało już m.in.: na Zamku Krzyżtopór w Ujeździe, w Ogrodzieńcu, u podnóża ruin Zamku w Olsztynie, w Kwidzynie, Radzyniu Chełmińskim, w Skansenie Tokarnia, pałacach: Mała Wieś, Walewice, Antonin i wielu innych… perłach polskiej historii. Wystąpiła w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku podczas wystawy Ursuli von Rydingsvard, gościła z projektem również na licznych festiwalach.