EN
21.01.2022, 15:43 Wersja do druku

Kraj. „Tosca” w styczniu w Multikinie

Przenieś się do XIX-wiecznego Rzymu z namiętną, polityczną operą Pucciniego już 26 stycznia 2022 w wybranych kinach sieci Multikino. Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie multikino.pl

mat. organizatora

W romantyczny świat idealistycznego malarza Cavaradossiego i jego zmysłowej kochanki Toski wkracza złowrogi Baron Scarpia, szef policji, co niesie za sobą fatalne konsekwencje. Elena Stikina, Bryan Hymel i Alexey Markov powołują do życia jedną z najbardziej lubianych oper w repertuarze The Royal Opera: Toskę Pucciniego. Od demonicznych akordów, z których słynie początek opery, po gwałtowny zwrot akcji w szokującym zakończeniu — napięcie nie opuszcza ani na chwilę. Miłość i zło w intrygujący sposób stają twarzą w twarz we wciągającej produkcji Jonathana Kenta.

„Toscę” zobaczymy 26 stycznia o 18.00 w wybranych kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Sopot, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Obsada
Elena Stikina (Floria Tosca), Bryan Hymel (Mario Cavaradossi), Alexey Markov (Baron Scarpia), Hubert Francis (Spoletta), Yuriy Yurchuk (Cesare Angelotti), Jeremy White (Zakrystianin), Jihoon Kim (Sciarrone)

Chór The Royal Opera
Orkiestra Royal Opera House

Zespół produkcyjny
Muzyka Giacomo Puccini
Libretto Giuseppe Giacosa i Luigi Illica
Reżyser Jonathan Kent
Scenografia Paul Brown
Oświetlenie Mark Henderson

Czas trwania: 3 godziny 25 minut (w tym dwie przerwy)

Język: Śpiewane w języku włoskim z angielskimi napisami

Tagi: Thriller / Historyczne / Klasyk

Bilety dostępne w kasach kin oraz na stronie multikino.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne