EN

6.05.2021, 08:53 Wersja do druku

Kraj. Tilda Swinton uczy tańca, a Nosowska wraca do Bambuko. Najciekawsze wydarzenia online

Niemiecka elektronika, francuskie emocje, włoskie strachy, polskie przejścia. Polecamy najciekawsze wydarzenia online'owe. Pisze Łukasz Kamiński w Gazecie Wyborczej.

Modeselektor do pracy i tańca

"Budzisz się. Myjesz. Ubierasz. Pracujesz. Śpisz. I od nowa. Modeselektor przedstawia „Extended”, swój piąty album, któremu towarzyszy „Work”, taneczna interpretacja Coreya Scott-Gilberta. Żeby zatańczyć rutynę, a do tego do muzyki Modeselektrora, trzeba być mistrzem." To fragment opisu najnowszego przedsięwzięcia niemieckiego duetu Modeselektor oraz amerykańskiego tancerza Corey'a Scott-Gilberta, które można obejrzeć na kanale Arte. Artyści stworzyli spektakl oparty na nowoczesnej, hipnotycznie pulsującym rytmem podbitej elektronice i niesłychanie ekspresyjnym, mającym w sobie coś z ducha postapokalipsy tańcu współczesnym.

Przedstawienie trwa godzinę, a tym, którym będzie mało modesektorowych brzmień mogą płynnie przeskoczyć na również znajdujący się na kanale Arte występ duetu na festiwalu Melt sprzed dwóch lat. Fani elektroniki powinni, jeśli jeszcze tego nie zrobili, poszperać w archiwach Arte, bo jest tam kilka  skarbów, w tym koncert projektu Apparat (czyli Sascha Ring, który z Modeselektorem współtworzył grupę Moderat) czy set didżejski Francuzów z The Blaze. Łukasz Kamiński  

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Tilda Swinton uczy tańca, a Nosowska wraca do Bambuko. Najciekawsze wydarzenia online

Źródło:


Link do źródła

Autor:

Łukasz Kamiński

Data publikacji oryginału:

06.05.2021 06:00

Wątki tematyczne