EN

16.06.2020, 16:29 Wersja do druku

Kraj. Szkoła Krytyki Teatralnej

fot. mat. teatru

Piąta edycja Szkoły Krytyki Teatralnej portalu Teatralny.pl będzie miała formę dwóch zjazdów. Pierwszy odbędzie się w dniach 30.08 - 04.09 w Siennej, drugi w dniach 09 - 11.10 w Łodzi.

O KURSIE

Uczestnicy będą pracowali nad doskonaleniem warsztatu krytyka teatralnego. Zajęcia recenzenckie i praktyczne poprowadzą m.in. Joanna Krakowska, Piotr Olkusz, Łukasz Kos, Tomasz Rodowicz, Elina Toneva, Katarzyna Knychalska. Tematy zajęć to m.in. analiza dzieła teatralnego, teatr w kontekście społecznym, praktyk a krytyk, prowadzenie mediów kulturalnych. Podział kursu na dwa zjazdy zakłada miesięczny proces pracy własnej między spotkaniami.

Szkołę Krytyki Teatralnej organizuje Fundacja Teatr Nie-Taki pod patronatem portalu Teatralny.pl. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej szczegółowych dotyczących programu podamy niebawem.

MIEJSCE

Pierwszy zjazd odbędzie się w Siennej pod Czarną Górą, w Kotlinie Kłodzkiej, drugi - w Łodzi.

ZGŁOSZENIA

Na zgłoszenia w pierwszym naborze czekamy do 5 lipca. W miarę dostępności miejsc odbędzie się nabór uzupełniający w terminie do 15 sierpnia.

W ramach zgłoszenia prosimy o przesłanie dwóch recenzji teatralnych na adres [email protected] (nie muszą być publikowane) oraz informacji o sobie (imię, nazwisko, mail, wykształcenie, doświadczenie recenzenckie).

KOSZT

Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne. Organizator pokrywa koszty noclegu (w przypadku zjazdu w Siennej - ze śniadaniem). Dojazd oraz wyżywienie to koszty po stronie uczestnika. Uczestnicy podpisują deklarację obowiązkowego udziału w obu zjazdach.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

16.06.2020

Wątki tematyczne