EN

14.04.2022, 13:06 Wersja do druku

Kraj. „Romeo i Julia” z Opery Paryskiej w Multikinie

„Romeo i Julia” – balet w 4 aktach Siergieja Prokofiewa według dramatu Williama Szekspira z Opéra National de Paris widzowie kinowi zobaczą 21 kwietnia o godz. 18.00 w wybranych kinach Multikino. Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie multikino.pl

fot. mat. organizatora

Wielki balet Siergieja Prokofiewa wiernie przedstawia Szekspirowską tragedię kochanków z Werony. Napisana z rozmachem symfoniczna muzyka daje ogromne pole do popisu tancerzom i choreografom. Wszyscy znają też melodię Tańca rycerzy z pierwszego aktu – przeszła ona do świata popkultury. Z tych to powodów „Romeo i Julia” Prokofiewa jest jednym z najczęściej wystawianych XX-wiecznych baletów. Ten spektakl Opery Paryskiej jest dziełem nieżyjącego już Rudolfa Nuriejewa, jednego z najwybitniejszych tancerzy i choreografów XX wieku, wieloletniego i charyzmatycznego dyrektora zespołu baletowego tego teatru. Teraz Opera Paryska prezentuje to przedstawienie w nowej obsadzie, oddając jednocześnie hołd Rudolfowi Nuriejewowi, rosyjskiemu geniuszowi tańca, który na dekady zmienił oblicze francuskiego baletu. Artysta ten uciekł z ówczesnego ZSRR, by móc rozwijać swój talent w wolnym świecie. Jego ostatnim zajęciem przed śmiercią było właśnie dyrektorowanie paryskiemu zespołowi.

„Romeo i Julię” w ramach cyklu Opera & Balet 2021 – 2022 w Multikinie widzowie zobaczą 21 czerwca o godz. 18.00 w następujących kinach sieci: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Sopot, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Bilety dostępne są w kasach kina lub na stronie https://multikino.pl/kupbilet/8381

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne