EN

15.09.2022, 15:19 Wersja do druku

Kraj. „Prima Facie” z Jodie Comer w cyklu National Theatre Live - od dziś w kinach

Jodie Comer (nominowana m.in. do Złotych Globów za rolę w serialu Obsesja Eve) debiutuje na West Endzie w brytyjskiej premierze nagradzanej sztuki Suzie Miller. "Prima Facie" wejdzie do polskich kin 15 września. Daty i miejsca pokazów dostępne są na stronie dystrybutora NAZYWOWKINACH.PL (http://nazywowkinach.pl)

fot. Helen Murray /mat. prasowe

Bilety w Londynie wyprzedały się na pniu, a spektakl nie schodził z afisza przez 9 tygodni. "Prima Facie" zadebiutuje również na Broadwayu w 2023 roku, ale zanim to nastąpi, polscy widzowie będą mogli zobaczyć tę niezwykłą sztukę na wielkim ekranie.

To największe kinowe wydarzenie ostatnich dwóch lat! W dniu kinowej premiery w Wielkiej Brytanii, spektakl zarobił ponad 1,4 miliona dolarów, co uczyniło go największym kasowym przebojem tego lata (pokonując nawet kultowy już Fleabag z Phoebe Waller-Bridge). "Prima Facie" to aktorstwo na najwyższym poziomie. Krytycy i widzowie wychwalają nie tylko oszałamiającą grę aktorską Jodie Comer, ale również niezwykle aktualny scenariusz autorstwa Suzie Miller, poruszający tematykę przemocy seksualnej, oraz muzykę skomponowaną przez cenioną artystkę Self Esteem.

Jodie Comer wciela się w prawdziwą kobietę sukcesu, Tessę. Adwokatkę, która pewnego dnia trafia na salę sądową w nieznanej sobie roli – świadka we własnej sprawie. "Prima Facie" to
dziewięćdziesiąt minut napakowanego adrenaliną i emocjami aktorskiego mistrzostwa! Tę wybitną inscenizację reżyseruje ceniony Justin Martin. Spektakl nagrano w kameralnym Harold Pinter Theatre na londyńskim West Endzie.

O NATIONAL THEATRE LIVE

National Theatre Live to inicjatywa prowadzona przez Royal National Theatre w Londynie, w ramach której widzowie na całym świecie mogą podziwiać w kinowych salach najlepsze brytyjskie produkcje teatralne. Pierwsza transmisja przedstawienia z cyklu National Theatre Live (NT Live), miała miejsce 25 czerwca 2009 roku: pokazano wtedy Fedrę, klasycystyczną tragedię Jeana Racine’a. W postać tytułową wcieliła się Helen Mirren, laureatka Oscara za rolę Elżbiety II w filmie Królowa (wystąpiła później w Audiencji Petera Morgana, sztuce teatralnej autorstwa scenarzysty filmu. Spektakl był transmitowany w cyklu NT Live i wielokrotnie powtarzany na życzenie widzów).

Royal National Theatre (Królewski Teatr Narodowy) w Londynie, znany powszechnie jako National Theatre, jest kulturalną wizytówką Wielkiej Brytanii. Jako scena narodowa National Theatre ma w swoim repertuarze przede wszystkim klasykę rodzimą (zwłaszcza dzieła Shakespeare’a), a także obcą i dramaty współczesne. Do tej pory zespół przygotował ponad 800 premier. W jednym sezonie daje ponad tysiąc przedstawień dla ponad pół miliona widzów (nie licząc tych, którzy zasiadają w salach kinowych). Obecnie na deskach brytyjskiej sceny narodowej występuje zespół liczący 150 aktorów.

Poprzedni dyrektor sceny Nicholas Hytner zasłynął uwspółcześnionymi inscenizacjami Szekspira. W ramach cyklu transmisji oglądaliśmy jego Hamleta z Rorym Kinnearem. Obecnie (od marca 2015 roku) dyrektorem National Theatre jest Rufus Norris. Do tej pory w ramach cyklu NT Live widzowie w polskich kinach mogli podziwiać m.in. Frankensteina z Benedictem Cumberbatchem, Cyrano do Bergeraca z Jamesem McAvoy’em, czy Fleabag z Phoebe Waller-Bridge. Po więcej informacji o pokazach z cyklu National Theatre Live zapraszamy na https://nazywowkinach.pl/

O NAZYWOWKINACH.PL

Jesteśmy dystrybutorem najwyższej jakości kontentu alternatywnego dla kin, w tym transmisji HD LIVE i retransmisji HD z najlepszych teatrów i sal koncertowych świata, będącym jednym ze światowych pionierów w tym zakresie.
Marka NAZYWOWKINACH.PL została ustanowiona przez firmę Cikanek management s.r.o., działającą obecnie w 17 krajach Europy Centralnej i Wschodniej, a powstałą w roku 2007, by kreować i rozwijać rodzący się właśnie fenomen transmisji do kin spektakli i koncertów. „The Metropolitan Opera: Live in HD”, „Bolshoi Ballet Live”, „National Theatre Live”, „Art Beats”, „Comédie-Française Live”, „The Berliner Philharmoniker Live in Cinemas” to cykle należące do naszej oferty.
Prezentujemy nasz repertuar w ponad 200 miejscach w Polsce: w kinach, teatrach, filharmoniach i domach kultury.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne