EN
24.02.2022, 10:53 Wersja do druku

Kraj. „No Man’s Land” z Ianem McKellenem w Multikinie

Spektakl „No Man’s Land” („Ziemia Niczyja”) z Ianem McKellenem oraz Patrickiem Stewartem już 1 marca o godz. 19.00 w wybranych kinach sieci Multikino. Przebojową komedie Harolda Pintera zobaczymy w ramach cyklu National Theatre Live. Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie multikino.pl. 

fot. mat. organizatora

Ian McKellen („Władca Pierścieni”, „X-men”, „Hobbit”) i Patrick Stewart („Star Trek”, „X-men”) tym razem w klasycznej już komedii Harolda Pintera, laureata literackiej Nagrody Nobla, przedstawiciela teatru absurdu.

Ci dwaj legendarni brytyjscy aktorzy – jako pisarze Spooner i Hirst – spotykają się w jednym z londyńskich pubów i zaczynają pić. Hirst przekroczył już sześćdziesiątkę, to pisarz uznany i zamożny; ma sekretarza, doradcę finansowego i lokaja. Jest uzależniony od alkoholu i ludzi, którzy dla niego pracują, a równocześnie nim rządzą. Spooner też ma szósty krzyżyk na karku. Twierdzi, że jest poetą i należy do zespołu nowego pisma poetyckiego, że ma żonę, dwie córki i domek z ogródkiem. Po pewnym czasie panowie z pubu przenoszą się do znajdującej się nieopodal rezydencji Hirsta. Coraz bardziej pijani, opowiadają sobie coraz bardziej niewiarygodne historie. Zakończenie wieczoru komplikuje pojawienie się dwóch niepokojących i tajemniczych młodych ludzi (w tych rolach Owen Teale i Damien Molony).

Jak pisał Bolesław Taborski we wstępie do wydania dramatów Pintera: „Hirst i Spooner są więźniami swej pamięci, a może fantazji, ułudy, zmyśleń (…). Zostajemy więc z pytaniami: co jest prawdą, a co wymysłem i ułudą? Pinterlandia to kraj wielu pytań bez odpowiedzi. Jej twórca, jak wiemy z jego własnych wypowiedzi, nie ma gotowych formuł i wedle takich nie pisze. Wieloznaczność jest dla niego czymś naturalnym”.

Spektakl reżyseruje Sean Mathias („Piętno”). Przedstawienie powraca na scenę West Endu po olbrzymim sukcesie na Broadwayu. Spektakl otrzymał Evening Standard Theatre Award jako najlepsze wznowienie sezonu. 

Spektakl „No Man’s Land” („Ziemia Niczyja”) fani teatru zobaczą 1 marca o godz. 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Obsada:

Ian McKellen (Spooner)

Patrick Steward (Hirst)

Owen Teale (Briggs)

Damien Molony (Foster)

Sean Mathias (reżyseria)

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=jxh14ed6CkM

Harmonogram Teatrów NT Live 2021-22 w Multikinie:

1 marca, 19.00 - „Ziemia niczyja” z Ianem McKellenem i Patrickiem Stewartem

5 kwietnia, 19.00 - „Dziwny Przypadek Psa Nocną Porą” z Lukiem Treadawayem

Bilety na spektakl Szaleństwa. Rewia (Follies) są dostępne w kasach kin i na stronie https://multikino.pl/kupbilet/6128

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne