EN

31.03.2022, 08:33 Wersja do druku

Kraj. Kulturalny tydzień w Multikinie. Teatr i opera w najlepszym wydaniu

W pierwszym tygodniu kwietnia Multikino pokaże dwa niezwykłe wydarzenia. 5 kwietnia o godzinie 19.00 widzowie kinowi zobaczą wielokrotnie nagradzaną sztukę teatralną Dziwny przypadek psa nocną porą Simona Stephensa na podstawie powieści Marka Haddona. Dzień później o godzinie 18.00 fanów opery czeka retransmisja Rigoletta, do której muzykę skomponował Giuseppe Verdi - jeden z najwybitniejszych kompozytorów operowych w historii. Bilety na oba wydarzenia są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.multikino.pl.

fot. Manuel Harlan

NATIONAL THEATRE LIVE: DZIWNY PRZYPADEK PSA NOCNĄ PORĄ

Przedstawienie National Theatre, które w 2013 roku zdobyło prestiżową Nagrodę Laurence'a Oliviera w aż siedmiu kategoriach. Sztuka oparta na świetnej powieści Marka Haddona w niezwykle udany sposób przenosi historię opowiedzianą w książce na deski teatru, uzupełniając ją zarazem licznymi zabiegami dramaturgicznymi, które pozwolą jeszcze lepiej zrozumieć jej treść.

Christopher John Francis Boone zna nazwy wszystkich krajów świata i ich stolic oraz wszystkie liczby pierwsze aż do 7507. Ma 15 lat i nie jest zwykłym nastolatkiem. Może pochwalić się ponadprzeciętnymi zdolnościami. Jest świetny z matematyki, myśli bardzo logicznie, interesuje się komputerami i kosmosem. Nie jest natomiast w stanie poradzić sobie z życiem codziennym. Nie lubi, gdy się go dotyka, przytłacza go nadmiar informacji z zewnętrznego świata, je tylko potrawy w kolorze czerwonym, nie potrafi odczytywać intencji ludzi i denerwują go wszelkie nagłe zmiany. Życie utrudnia mu Zespół Aspergera, na który choruje od najmłodszych lat. Kiedy zostaje posądzony o morderstwo psa pani Shears, odwzorowuje każdy fakt w książce, którą pisze, aby rozwiązać tajemnicę jego śmierci. W czasie tej misji, zabronionej mu przez ojca, odbywa podróż po Londynie, która całkowicie zmienia jego życie. Rozwiązując zagadkę śmierci zwierzęcia, chłopiec wykazuje się ogromną odwagą, gdyż nigdy wcześniej nie przebywał tak daleko od domu.

UWAGA: W spektaklu wykorzystywane są głośna muzyka i efekt stroboskopowy (światło pulsujące
z dużą częstotliwością). Osoby wrażliwe na ten rodzaj oświetlenia prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

fot. mat. organizatora

ROYAL OPERA HOUSE: RIGOLETTO

W świecie zatrutym dekadencją i korupcją arcydzieło Verdiego z druzgocącym skutkiem zderza ze sobą siłę i niewinność. Reżyser The Royal Opera Oliver Mears lokuje swoją scenę w bezlitosnym świecie luksusowej dekadencji, korupcji i rozkładu społeczeństwa. W swojej pierwszej realizacji z własnym zespołem Mears przenosi arcydzieło Verdiego do współczesnego świata.

Porywający Rigoletto Verdiego zderza siłę z niewinnością, piękno z brzydotą. Dyryguje Sir Antonio Pappano. Ten specjalny, jubileuszowy pokaz Rigoletta Verdiego to uczczenie 171 lat od jego premiery w 1851 roku.

Dziwny przypadek psa nocną porą widzowie kinowi zobaczą 5 kwietnia o godz. 19.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Rigoletto Giueseppe Verdiego 6 kwietnia o godz. 18.00 zaprezentują kina: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Sopot, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Włocławek, Zabrze.

Bilety na oba wydarzenia są dostępne w kasach kina lub na stronie multikino.pl.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne