EN

13.06.2022, 15:47 Wersja do druku

Kraj. „Henryk V” i „Jezioro łabędzie” w Multikinie

Już w 14 i 23 czerwca w Multikinie fani teatru i baletu zobaczą dwa niezwykłe spektakle. W najbliższy wtorek Kit Harington (Gra o Tron) wystąpi w tytułowej roli w porywającym studium Szekspira na temat nacjonalizmu, wojny i psychologii władzy w sztuce Henryk V. 23 czerwca artyści The Royal Ballet zaprezentują spektakularną inscenizację Jeziora łabędziego. Bilety na obydwa wydarzenia są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.multikino.pl.

fot. mat. organizatora

Henryk V

Ledwie zasiadłszy na tronie, król Anglii Henryk V (w tej roli Kit Harington) wszczyna krwawą wojnę z Francją. Kampania wojenna nie idzie po jego myśli. Niedoświadczony, młody król musi udowodnić, że jest w stanie poprowadzić kraj ku zwycięstwu.

Przedstawienie nagrano na żywo w Donmar Warehouse w Londynie. Elektryzującą, współczesną inscenizację reżyseruje Max Webster (Życie Pi), który wspólnie z widzami szuka odpowiedzi na niełatwe pytania: Co to znaczy być Anglikiem? Co łączy Wielką Brytanię i Europę? Czy zawsze mamy przywódców, na jakich zasługujemy?

Na spektakl Henryk V w ramach cyklu National Theatre Live zapraszamy 14 czerwca o godz. 19.00 do następujących kin sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

fot. Bill Cooper

Jezioro łabędzie

Ta klasyczna historia miłosna w wykonaniu The Royal Ballet łączy w sobie widowisko, tajemnicę i namiętność. Ta klasyczna baśń przedstawia walkę między dobrem a złem oraz próbę zwyciężenia wszystkiego przez miłość. Magia jezior, lasów i pałaców ożywa dzięki błyszczącej scenografii Johna Macfarlane'a i wysublimowanej kompozycji Czajkowskiego. Spektakularna produkcja Jeziora łabędziego autorstwa The Royal Ballet powraca na scenę Royal Opera House po tym, jak jej wznowienie w 2020 roku zostało zakłócone zamknięciem teatrów z powodu pandemii. Ten klasyk repertuaru jest świadectwem niesłabnącej miłości jego późniejszego choreografa, Liama Scarletta do klasyki i naturalnej muzykalności, którymi emanuje ta produkcja.

Jezioro łabędzie zobaczymy w czwartek 23 czerwca o godz. 18.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Jaworzno, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Słupsk, Tychy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Włocławek, Zabrze, Zgorzelec i Łódź.

Pełny repertuar wydarzeń kulturalnych emitowanych w Multikinie dostępny jest na stronie https://multikino.pl/wydarzenia

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne