EN
22.08.2022, 13:55 Wersja do druku

Kraj. Festiwal kina ukraińskiego będzie wędrował po Polsce

Inne aktualności

Przegląd nowego i klasycznego kina ukraińskiego - Ukraina! 7. Festiwal Filmowy - odbędzie się w październiku w warszawskiej Kinotece. Od września do grudnia będzie też gościł w innych polskich miastach. Pisze Jacek Szczerba w „Gazecie Wyborczej”.

Ukraina! 7. Festiwal Filmowy w warszawskiej Kinotece odbędzie się od 21 do 29 października.

Od września do grudnia jego filmy będą pokazywane w Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Białymstoku, Łodzi, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Bydgoszczy i Lublinie.

Od 1 do 14 listopada festiwalowe filmy będą też dostępne na platformie VOD. Program festiwalu, obejmujący ponad 50 filmów, podzielono na cztery sekcje.  

Ukraina! 7. Festiwal Filmowy. Dzieci i kobiety wojny 

W sekcji Oblicza Ukrainy znajdzie się m.in. „Pamfir" (2022) Dmytra Sukholytkyya-Sobchuka o dawnym przemytniku, który powraca po latach do rodzinnej wsi. Jego syn podpala lokalną cerkiew, licząc, że tym aktem desperacji zatrzyma ojca w domu. Problem w tym, że cerkiew należy teraz do mafii, która domaga się pokrycia przeszacowanych szkód.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Festiwal kina ukraińskiego będzie wędrował po Polsce

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Jacek Szczerba

Data publikacji oryginału:

22.08.2022

Wątki tematyczne