EN
23.03.2023, 14:31 Wersja do druku

Kraj. „Falstaff” w ramach cyklu The Met: Live in HD. Wkrótce w kinach w całej Polsce

„Falstaff”, opera komediowa Verdiego, już 1 kwietnia na żywo w kinach w ramach cyklu The Met: Live in HD. Orkiestrę poprowadzi Maestro Daniele Rustioni, obsadzie przewodniczyć zaś będzie baryton Michael Volle, w swojej pierwszej roli z repertuaru Verdiego.

Żywiołowa, pełna humoru opera Verdiego, „Falstaff”, od dnia premiery wywołuje salwy śmiechu wśród widzów na całym świecie. Teraz tę przezabawną komedię ponadczasowego kompozytora będą mogli podziwiać rówież melomani w Polsce. Transmisja do kin prosto ze sceny The Metropolitan Opera odbędzie się już 1 kwietnia.

„Falstaff” w dużej mierze oparty jest na fabule „Wesołych kumoszek z Windsoru” oraz fragmentach „Henryka IV” autorstwa Szekspira. Reżyser Robert Carsen, którego uznana produkcja miała swoją premierę w Met w 2013 roku, przenosi akcję do Anglii lat pięćdziesiątych. W skład zespołu kreatywnego wchodzą także scenograf Paul Steinberg oraz projektantka kostiumów Brigitte Reiffenstuel, którzy wyekrowali na scenie Met niezwykły i niezapomniany świat, pełen barwnych kostiumów i wyjątkowych dekoracji.

Po więcej informacji o pokazach z cyklu The Metropolitan Opera: Live in HD zapraszamy na stronę nazywowkinach.pl 

O NAZYWOWKINACH.PL

Jesteśmy dystrybutorem najwyższej jakości wydarzeń kinowych, w tym transmisji HD LIVE i retransmisji HD z najlepszych teatrów i sal koncertowych świata, będącym jednym ze światowych pionierów w tym zakresie. Odkąd rozpoczęliśmy działalność dystrybucyjną w 2007 roku nasza ekskluzywna oferta zapewnia emocje, wzruszenia i rozrywkę milionom miłośników sztuki w kinach w całej Europie Środkowo-Wschodniej. W Polsce prezentujemy nasz repertuar w ponad 200 miejscach: w kinach, teatrach, filharmoniach i domach kultury. „The Metropolitan Opera: Live in HD, „National Theatre Live”, „Art Beats”, „Comédie-Française Live”, „The Berliner Philharmoniker Live in Cinemas” (i nie tylko) to cykle znajdujące się w naszym portfolio. W 2023 roku wprowadziliśmy do kin również nagradzany, czeski film fabularny „Il Boemo” w reżyserii Petra Václava.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne