EN
13.01.2022, 14:55 Wersja do druku

Kraj. „Elektra” z okazji 100-lecia istnienia Salzburger Festspiele w Multikinie

„Elektra” Richarda Straussa w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego miała premierę na Festiwalu w Salzburgu w 2020 r. podczas obchodów swojego 100-lecia istnienia. W ramach cyklu „Opera & Balet w Multikinie” widzowie będą mogli zobaczyć to wydarzenie 19 stycznia br. na wielkim kinowym ekranie. Bilety są dostępne w kasach kin oraz na stronie bit.ly/elektra_multikino.

fot. mat. organizatora

Inscenizację tej opery dla Salzburga przygotował Krzysztof Warlikowski, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów przełomu XX i XXI wieku, założyciel i dyrektor kultowego Nowego Teatru w Warszawie. Artysta specjalizuje się w nowych odczytaniach greckich mitów. Jubileuszowy spektakl poprowadził Franz Welser-Möst, jeden z najważniejszych dyrygentów operowych świata. Rolę Elektry tuż po prapremierze (1909) okrzyknięto jedną z najbardziej morderczych partii w całym repertuarze operowym. Istotnie, Strauss od swej Elektry wymaga śpiewania na granicy histerii – ma to oddać nieustanny gniew przepełniający duszę córki, która nie może znieść, że jej własna matka, Klitajmestra, wraz z kochankiem zamordowała jej ojca, Agamemnona. Elektra pragnie dokonać zemsty wraz z rodzeństwem: siostrą Chrysotemis i bratem Orestesem, ten jednak uciekł z domu, siostra zaś jest lękliwa.

„Elektrę” przygotowaną z okazji 100-lecia istnienia Salzburger Festspiele widzowie zobaczą 19 stycznia 2022 roku w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar,  Sopot, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Bilety dostępne są w kasach kina lub na stronie bit.ly/elektra_multikino.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne