EN
21.08.2020, 09:00 Wersja do druku

Kożuchów. Michał Chorosiński z ojcem na VI Festiwalu Henrykowskim

mat. Teatru Polskiego we Wrocławiu

W tę niedzielę w Kożuchowie w ramach VI edycji Festiwalu Henrykowskiego wystąpią słynni Andrzej i Michał Chorosińscy. Zagrają m.in. utwory Bacha i Chopina i odczytają słowa Jana Pawła II.

Inauguracja festiwalu odbyła się 15 sierpnia. W kościele parafialnym pw. Matki Bożej Gromnicznej zagrał na organach specjalista od muzyki sakralnej Waldemar Krawiec oraz Duo del Gesù, czyli skrzypek z Francji Arnaud Kamiński oraz altowiolista Krzysztof Komendarek-Tymendorf.

A już w niedzielę 23 sierpnia koncert festiwalowy z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II "Muzyka i Słowo". Tak jak poprzedniego koncertu, także i tego odsłucha publiczność zebrana w kożuchowskim kościele o godz. 19. W dodatku będzie transmitowany online.

Wystąpi Andrzej Chorosiński, uznany na świecie organista i kompozytor. Koncertował w ponad 20 krajach świata. Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych oraz płytowych w kraju i za granicą. Prowadzi działalność pedagogiczną w akademiach muzycznych w Warszawie i Wrocławiu. Komponuje muzykę kameralną, chóralną, organową i filmową.

- Jest autorem licznych projektów w zakresie budownictwa organowego w Polsce: bazylika w Licheniu, kościół Wszystkich Świętych w Warszawie, sala Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, jak również w Niemczech, Kanadzie i Japonii. Wraz z organistą Watykanu uczestniczył w oprawie muzycznej uroczystości kanonizacyjnych papieży Jana Pawła II i Jana XXIII 27 kwietnia 2014 r. na placu św. Piotra w Rzymie. Rok 2019 był rokiem jubileuszu 50-lecia działalności koncertowej, od pierwszego koncertu w ramach światowego festiwalu Jeunesse Musical i występu w Genewie w 1979 roku wykonał ponad 1500 recitali - informują organizatorzy.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

VI Festiwal Henrykowski: W niedzielę posłuchamy Chorosińskich

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Zielona Góra” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Filip Ziarek

Wątki tematyczne