EN

12.10.2020, 10:11 Wersja do druku

Koszalin. Werdykt jury Festiwalu Debiutów w Monodramie Strzała Północy

fot. Izabela Rogowska

Protokół z obrad Rady Artystycznej Festiwalu Debiutów w Monodramie "Strzała Północy 2020”.

W dniu 10 października 2020 roku Rada Artystyczna 8. Festiwalu Debiutów w Monodramie „Strzała Północy 2020” w składzie:  Barbara Dziekan-Vajda (przewodnicząca),  Agnieszka Przepiórska, Zdzisław Derebecki, Marek Kołowski, po obejrzeniu 6 turniejowych monodramów: 3 z udziałem widowni oraz 3 w wersji audio-video ( z powodu pandemii koronawirusa) postanowiło przyznać:

1. Statuetkę „Strzała Północy 2020” za osobistą wypowiedź artystyczną i odważną formę sceniczną panu Radosławowi Lisowi za choreomonodram pt. „ Don Lis” (nagroda finansowa)

2. Dwie równorzędne nagrody aktorskie za debiut w monodramie przyznano pani Ernestynie Winnickiej z Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie za spektakl „Balkon Goldy” oraz panu Michałowi Breitenwaldowi za spektakl  „Witkacy 1939”. ( nagrody finansowe)

3. Rada Artystyczna przyznała wyróżnienie w kategorii debiut dramaturgiczny panu Łukaszowi Staniszewskiemu za tekst do spektaklu „Słoń” w wykonaniu pana Dariusza Siastacza.

Komisja dziękuje wszystkim wykonawcom za udział w festiwalu za dostarczenie wielu artystycznych wrażeń w tym szczególnie trudnym czasie pandemii.

Źródło:

Materiał nadesłany