EN
20.04.2022, 11:30 Wersja do druku

Koszalin. Kulturalny koniec tygodnia w mieście

Inne aktualności

Spotkanie autorskie, koncerty, wystawa plakatu, spektakle - poświąteczny czas w Koszalinie obfituje w zaproszenia kulturalne i rozrywkowe,

W MUZEUM

„Michel Bouvet. Plakaty dla teatru Les Gemeaux" - tą wystawą Muzeum w Koszalinie zainauguruje w czwartek, 21 kwietnia, cykl wystaw zatytułowany Posteralia, poświęcony dziejom plakatu artystycznego. Wernisaż zaplanowano na godz. 18 (sala wystawowa, ul. Młyńska 37-39). Michel Bouvet to jeden z najwybitniejszych, wielokrotnie nagradzanych współczesnych plakacistów. Zarówno kontynuator tradycji plakatu francuskiego, jak i nowoczesny twórca, otwarty na nowe rozwiązania graficzne i wyczulony na zmiany zachodzące w świecie oraz w sztuce. Prowadzi w Paryżu studio graficzne Atelier Michel Bouvet, projektujące m.in. systemy identyfikacji wizualnej dla instytucji kultury i samorządów. Plakat pozostaje jednak najważniejszą dziedziną jego twórczości.

W koszalińskim Muzeum będzie można zobaczyć 37 plakatów zaprojektowanych przez Bouveta dla teatru Le Gemeaux w podparyskim Sceaux, w 1994 roku podniesionego do rangi Sceny Narodowej . Wstęp na wernisaż będzie bezpłatny. Po nim za bilety według cennika trzeba będzie zapłacić od l zł do 10 zł.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Co, gdzie i kiedy będzie się działo? Sprawdziliśmy

Źródło:

Głos Koszaliński nr 91

Autor:

Joanna Krężelewska

Data publikacji oryginału:

20.04.2022