EN

4.12.2020, 12:24 Wersja do druku

Kijów. „Miłość/Любов” Mikołaja Mikołajczyka najlepszym spektaklem kameralnym na Ukrainie

W ramach Ogólnoukraińskiego Festiwalu Teatralnego „GRA” ( Фестиваль-Премія ГРА) corocznie przyznawane są nagrody za najlepsze spektakle, powstałe w poprzednim roku kalendarzowym. Najlepsze przedstawienia, powstałe w 2019 roku, zostały nagrodzone 3 grudnia podczas finałowej gali w Kijowie.

fot. mat. teatru

Nagrody III Ogólnoukraińskiego Festiwalu Teatralnego „GRA” przyznane zostały w sześciu kategoriach. W kategorii „najlepszy spektakl kameralny” nagrodę otrzymała „Miłość/Любов” w reżyserii i choreografii Mikołaja Mikołajczyka, przygotowana w Kijowskim Akademickim Teatrze „Złote Wrota” (Золоті Ворота).

Spektakl miał premierę 9 listopada 2019 roku i od tego czasu jest regularnie grany na scenie Kijowskiego Akademickiego Teatru „Złote Wrota”. Najbliższa okazja do obejrzenia przedstawienia na żywo: 6 grudnia 2020 o godz. 19:00.

Z recenzji:
„Miłość/Любов” to przede wszystkim świetna gra aktorów, ich zaangażowanie, sceniczna szczerość, ale i umiejętności – aktorskie, ruchowe, wokalne. To zupełnie inna energia niż znana mi do tej pory z polskich realizacji […]  Mimo że w spektaklu dostrzec można wiele charakterystycznych dla Mikołajczyka elementów, to jednak jest on jeszcze bardziej emocjonalny i prowokujący widza do własnych poszukiwań, w tym przypadku – znaczenia miłości. Przyjazd na premierę do Kijowa okazał się jedną z lepszych decyzji ostatniego czasu”.
Marta Seredyńska

„Miłość/Любов”
Autor idei, reżyser, choreograf: Mikołaj Mikołajczyk (Polska)
Artysta: Olesya Golovach
Obsada: Vladimir Kovbel, Hrystyna Liuba, Vladislav Onishchenko, Orest Pastuch, Andriy Polishchuk, Artem Plionder, Daria Tverdohlib
Opieka dramaturgiczna: Anastasia Chuvakova
Producent: Marina Dashuk (Białoruś)
Premiera: 9 listopada 2019
https://zoloti-vorota.kiev.ua/performance/milosc

fot. mat. teatru

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne