EN

4.11.2022, 09:23 Wersja do druku

Kielce. Zaduszki literackie w Mediatece i spektakl baletowy „We love Chopin" w Filharmonii

Zaduszki jazzowe odbędą się w Pałacyku Zielińskiego, na literackie zaprasza Mediateka. W ten weekend w Kielcach można będzie obejrzeć także nowe wystawy i pokaz mody z okresu międzywojennego "Old Fashion".

fot. mat. teatru

Zaduszki literackie w Mediatece

Sobota, 5 listopada, godz. 17

Nostalgiczny wieczór w Poczytalni na dVoRcu wypełnią: występ muzyków Grzegorza Degejdy, inicjatora projektu „Wiele demonów" oraz Rafała Gęborka, fragmenty prozy Jerzego Pilcha w interpretacji aktorki Eweliny Gronowskiej, opowieści żony pisarza Kingi Strzeleckiej-Pilch o literaturze i poczuciu straty oraz refleksje psychoterapeutki Magdaleny Damian. Wstęp wolny.

fot. mat. teatru

Widowisko baletowe „We love Chopin"

Wtorek, 8 listopada, godz. 18.30

Balet Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpi w Filharmonii Świętokrzyskiej z widowiskiem „We love Chopin". Przedstawiona przez tancerzy muzyka Fryderyka Chopina pozwoli zobaczyć i głębiej odczuć zawarte w niej emocje. Publiczność zostanie przeniesiona w krainę romantycznych Sylfid, zawadiackich młodzieńców i radosnych dziewcząt. Bilety w cenie od 16 zł dostępne są na stronie bilety24.pl.

Tytuł oryginalny

Zaduszki literackie i jazzowe, balet i "Old Fashion". Ciekawe propozycje na weekend w Kielcach

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kielce” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Agnieszka Drabikowska

Data publikacji oryginału:

03.11.2022