EN
22.10.2021, 09:19 Wersja do druku

Kielce. Wyniki naboru do projektu Teatru Kubuś "Wczytuję Sztukę"

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego już po raz czwarty organizuje warsztaty teatralne w ramach projektu „Wczytuję Sztukę”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

fot. mat. teatru

Trwający ponad miesiąc nabór placówek chętnych uczestniczyć w spotkaniach teatralnych zakończył się w tym tygodniu obradami komisji konkursowej w składzie: Piotr Bogusław Jędrzejczak (reżyser oraz dyrektor Teatru) , Izabela Kaleta (Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli - partner projektu), Przemysław Żmiejko (reżyser), Jolanta Świstak (kierownik literacki w Teatrze) oraz Aleksandra Arczewska (koordynator projektu). Komisja spośród 7 nadesłanych zgłoszeń wybrała 4 placówki, które wezmą udział w warsztatach teatralnych realizowanych w ramach projektu „Wczytuję Sztukę”:

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, Chęciny
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, Kielce
Zespół Szkół nr 3, Kielce
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Janiku

Motywem przewodnim IV edycji projektu jest szeroko pojęty temat szczęścia człowieka. Krótkie filmiki i prezentacje przygotowane przez uczniów zaskakoczyły nie tylko formą, ale także pomysłowością i kreatywnością realizacji. Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego serdecznie gratuluje laureatom oraz dziękuje wszystkim, którzy zgłosili chęć wzięcia udziału w projekcie.

Najbliższe miesiące zapowiadają się pracowicie. Uczniowie wezmą udział w warsztatach,  w trakcie których omówią i zinterpretują fragmenty dramatów: "Antygona" Sofoklesa, "Hamlet" Williama Szekspira.  W pracy twórczej nauczycieli i uczniów będą wspierać wykładowcy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, reżyserzy oraz aktorzy Teatru „Kubuś” oraz aktorzy gościnni.

Warsztaty zakończą się finałem w postaci aktorskiego czytania tekstu,  który odbędzie się 8 grudnia 2021 roku na Dużej Scenie Teatru „Kubuś” w Kielcach.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne