EN

16.10.2020, 08:55 Wersja do druku

Kielce. "Wielki Buzz Grow" - premiera czytania online

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach zawiesił granie przedstawień w swojej siedzibie, ale zaprasza na premierę online.

Teatr "Kubuś" nie może zaprosić na spektakle do swojej siedziby, Kielce nadal objęte są czerwoną strefą [z powodu epidemii koronawirusa - przy. red.]. Dlatego zaprasza na czytania "Wielki Buzz Grow" Kamili Oleksiak-Czerwińskiej w reżyserii  Anny Nowickiej.

- Od śmiecia do bohatera, czyli historia życia Wielkiego Buzz Growa (czyt. Bazgroła) – „nieudanego” rysunku małego chłopca Ernesta, to historia o akceptacji zarówno tych dobrych, jak i złych doświadczeń życiowych - tak zapowiada sztukę ją teatr.


Na początku ląduje w śmieciach

 Głównym bohaterem jest Bazgroł. Jego historia rozpoczyna się, gdy ląduje w śmieciach. Poznaje w tym miejscu  przeróżne osobowości. Dzięki mamie Ernesta zostaje przeniesiony do szuflady pełnych rysunków syna. W ten sposób ma okazję spotkać słodkie Laurki, Mamoły (rysunki przedstawiające mamę Ernesta) i inne mniej lub bardziej udane prace syna. Bazgroł poznając nowe postacie, stara się odkryć wartość samego siebie.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Premiera w teatrze "Kubuś". Wielki Buzz Grow i jego historia

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kielce” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Alina Janusz

Wątki tematyczne