EN

28.04.2021, 12:10 Wersja do druku

Kielce. Teatralne lalki Mysz i Wilk znowu w akcji! Premiera kolejnego filmiku Teatru Kubuś

29 kwietnia, o godz. 11.00 w mediach społecznościowych (na kanale YouTube oraz FB Teatru Lalki  i Aktora „Kubuś”) odbędzie się premiera krótkiego filmiku pt. „Zajrzyjmy do teatru!”.

fot. mat. teatru

Lalki Wilk  i Mysz tym razem zabiorą nas w podróż do wnętrza teatru. Wybiorą się do foyer, na scenę, za kulisy. Spotkają po drodze wiele „wolnych lalek”, które przyjęły sobie do serca mądre przysłowie: „Gdy aktorów nie ma, lalki harcują”. Co wyniknie z tej nieoczekiwanej wizyty Myszy i Wilka na scenie?

Jest to kolejny filmik, w którym kubusiowe skrzaty teatralne Mysz i Wilk odkrywają, bawią i uczą. Wszystkie odcinki można znaleźć na stronie teatru: https://www.teatrkubus.pl/mysz-wilk-i

W filmiku „Zajrzyjmy do teatru!”  wzięły udział m. in. lalki autorstwa Pavla Hubički (Mamcia Lidia
z przedstawienia „Wszystkie myszy lubią ser” w reż. Anny Nowickiej) oraz Dariusza Panasa (Wilk ze spektaklu „O Wilku i Czerwonym Kapturku” w reż. Przemysława Żmiejki). Lalki animowały aktorki: Agata Sobota i Jolanta Kęćko, natomiast nad reżyserią filmową czuwał Przemysław Żmiejko.

Filmik pt. „Zajrzyjmy do teatru!” powstał w ramach akcji Dotknij Teatru organizowanej przez Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych. Akcja ta jest corocznie częścią obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. W tym roku, ze względu na rozwijającą się pandemię, a co za tym idzie niepewną sytuację teatrów wywołaną licznymi restrykcjami, akcja trwa wyjątkowo od 27 marca do 31 maja 2021 roku. Następny filmik z przygodami Wilka i Myszy ukaże się w ramach akcji już 25 maja.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne