EN

19.03.2024, 09:12 Wersja do druku

Kielce. Teatr Żeromskiego zaprasza na warsztaty WenDo dla kobiet

W najbliższą sobotę 23.03 w godz. 10:00-16:00, w siedzibie tymczasowej Teatru, odbędą się bezpłatne warsztaty WenDo - wzmacniające zajęcia z samoobrony dla kobiet.

fot. mat. teatru

Dzięki współpracy Teatru Żeromskiego i Prowincja Równości, 12 osób będzie mogło wziąć udział w wyjątkowych warsztatach, które poprowadzi Barbara Biskup - szczegóły poniżej.

Jak wziąć udział w wydarzeniu?
Kup bilet na spektakl „Nie wszyscy pójdziemy do raju” Olgi Górskiej w reżyserii i adaptacji Karoliny Szczypek zadzwoń do kasy Teatru i zapisz się na warsztaty w dniu zajęć okaż bilet  gotowe!
Proszę pamiętać o wygodnych ubraniach oraz o prowiancie!
 
Czym jest WenDo?
WenDo jest metodą przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Uczy jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu – przestać czuć się bezradną i bezbronną. Uczy także, jak reagować na przemoc. Wzmacnia poczucie pewności siebie, pomaga rozwiązywać konflikty, przełamać stereotypy, poczucie winy i wstyd.
 
WenDo to warsztaty samoobrony i asertywności, które obejmują naukę samoobrony fizycznej, psychicznej i słownej, w tym nabycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do: spójnej, asertywnej komunikacji; rozpoznawania i diagnozowania sytuacji przekraczania granic; reagowania na sytuacje przekraczania granic, dyskryminację, przemoc; skutecznej samoobrony fizycznej w sytuacjach ataku/napaści.
 
WenDo nie jest sztuką walki, a od "zwykłej" samoobrony różni się tym, że podczas warsztatów dużą wagę przykładamy do pracy nad asertywnością. W tym znaczeniu z zajęć może skorzystać każda kobieta, niezależnie od stopnia sprawności fizycznej i doświadczeń sportowych.

Prowadząca: Barbara Biskup - edukatorka, trenerka WenDo, psychoterapeutka w trakcie szkolenia. Związana z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach oraz z Prowincją Równości. Na co dzień zajmuje się obsługą social media, koordynuje projekty międzynarodowe i i wspiera grupę samopomocową na rzecz osób LGBT+. Jako trenerka prowadzi warsztaty antydyskryminacyjne oraz zajęcia poświęcone tematyce zdrowia psychicznego, budowaniu zdrowych relacji i przeciwdziałaniu przemocy ze względu na płeć. W 2020 roku otrzymała nagrodę Miasta Kielce za całokształt swoich działań na rzecz społeczności lokalnej.

Źródło:

Materiał nadesłany