EN

4.06.2020, 15:58 Wersja do druku

Kielce. Teatr Żeromskiego wprowadza się do WDKu

Teatr im. Żeromskiego w KielcachTeatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach niebawem czeka gruntowny remont. Potrwa on kilka lat. W tym czasie siedziba teatru będzie się mieścić w WDK-u, tam też będą grane wszystkie spektakle.

Regionalna Organizacja Turystyczna wprowadza się do nowej siedziby. A będzie nią Best Western Grand Hotel w Kielcach. - Powoli się przenosimy, w nowej siedzibie jest już część rzeczy - mówi Marcin Piętak, prezes ROT-u.
Do tej pory siedziba organizacji znajdowała się w Wojewódzkim Domu Kultury przy ul. Ściegiennego w Kielcach. Ale nie było tajemnicą, że ROT musi znaleźć sobie nowe pomieszczenia do pracy. - Dostaliśmy wypowiedzenie od Jarosława Machnickiego, dyrektora WDK-u. Pomieszczenia, które do tej pory zajmowaliśmy, zajmą teraz pracownicy teatru - mówi prezes ROT-u.
Chodzi o Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, który niebawem czeka gruntowny remont. Potrwa on kilka lat. W tym czasie siedziba teatru będzie się mieścić w WDK-u, tam też będą grane wszystkie spektakle. Dyrekcja teatru liczy, że umowę na remont sfinansowany w połowie ze środków zewnętrznych uda się podpisać jeszcze w tym roku.

Źródło:

Materiał nadesłany