EN

4.01.2022, 12:51 Wersja do druku

Kielce. Teatr TeTaTeT zaprasza na recital z piosenkami Edith Piaf

Teatr TeTaTeT przygotował noworoczny prezent dla swoich widzów. Już w najbliższą sobotę 8 stycznia 2022 o godzinie 19:00 na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury odbędzie się kielecka premiera recitalu z piosenkami niezapomnianej Edith Piaf w wykonaniu aktorki Małgorzaty Pruchnik-Chołki.

fot. mat. teatru

Piosenka to jej ulubiona forma rozmowy z widzem. Będą to jedne z najbardziej wyrazistych i przejmujących piosenek słynnej francuskiej śpiewaczki nazywanej paryskim wróbelkiem. Usłyszymy m.in.  Milord", "Brawo dla Clowna", ”Akordeonista”, ”La vie en Rose”, Pod niebem Paryża, Padam Padam i wiele innych. Piosenki w polskim tłumaczeniu Andrzeja Ozgi i Wojciecha Młynarskiego.

Aktorce na scenie towarzyszyć będą muzyce grający na żywo. Wojciech Front – kontrabas i Dariusz Kot – akordeon.

Życiorys Edith Piaf obrósł w wiele legend, ale tym co wybrzmiewa w jej życiu i twórczości najbardziej jest miłość będąca na przemian siłą zbawienną i niszczycielską. Na scenie była prawie niewidoczna, a potrafiła zawładnąć uczuciami milionów ludzi.

Małgorzata Pruchnik-Chołka – aktorka i wokalistka. Od 11 lat związana z rzeszowskim teatrem im. W. Siemaszkowej. Ma na koncie wiele ról w spektaklach muzycznych, w tym rola Edith Piaf w spektaklu w reżyserii Jana Szurmieja. Kieleckiej publiczności dała się poznać w spektaklu teatru TeTaTeT pt. „KEKS albo SEKS czyli #KochajmySię!

Po zakończeniu spektaklu będzie można nabyć płytę z piosenkami recitalu.

Bilety do nabycia przez stronę internetową www.teatrtetatet.pl, kupbilecik.pl, w rezerwacji telefonicznej pod numerem telefonu 532-219-376, a także w kasie KCK.

Źródło:

Materiał nadesłany