EN

23.08.2022, 12:36 Wersja do druku

Kielce. Teatr TeTaTeT rozpoczyna sezon premierą czeskiej komedii „Teściowe wiecznie żywe”

Już 25 września polska prapremiera sztuki komediowej pt. „Teściowe wiecznie żywe”.

fot. mat. teatru

Nowy sezon teatralny 2022/2023 to dla Teatru TeTaTeT mały jubileusz, bo właśnie świętować będzie 5-lecie swojego istnienia na kulturalnej mapie Kielc. Jak wspomina Teresa Bielińska – dyrektor naczelna i artystyczna, Stowarzyszenie Teatr TeTaTeT zostało zarejestrowane w listopadzie 2017 roku, a już 26 maja 2018 roku Teatr zainaugurował swoją działalność premierą sztuki Paul’a Elliott’a pt.: „Umrzeć ze śmiechu”.

Przez te 5 lat działalności wiele się wydarzyło, chyba nawet sami nie spodziewaliśmy się, że aż tyle uda nam się zrobić i na dobre zapisać na kulturalnej mapie naszego miasta jako teatr rozrywki. Początkowo działaliśmy w Kieleckim Centrum Biznesu (dawny Exbud), gdzie powstały dwie premiery, ale od 2020 roku na zaproszenie życzliwej nam Augustyny Nowackiej, która bardzo nam kibicuje od samego początku istnienia, przenieśliśmy się na scenę kameralną Kieleckiego Centrum Kultury. To właśnie tutaj w Kieleckim Centrum Kultury na dobre rozwinęliśmy skrzydła i wyprodukowaliśmy sporo premier teatralnych! A mieszkańcy Kielc i województwa wiedzą, że tutaj jest miejsce na dobrą teatralną rozrywkę.

Na przestrzeni tych 5 lat udało nam się zbudować solidny rozrywkowy repertuar! Posiadamy aż 7 spektakli, a kolejne już w planach! Jak na Teatr, który nie jest stale finansowany to naprawdę spory sukces! Chcemy w tym sezonie zaskakiwać naszych widzów i dostarczać im sporo pozytywnych emocji! Już 25 września zaprosimy Państwa na polską prapremierę czeskiej komedii autorstwa Jakuba Zindulki w przekładzie Jana Węglowskiego pt.: „Teściowe wiecznie żywe”. Spektakl reżyseruje Mirosław Bieliński.

To spektakl o relacjach między teściową a zięciem, synową a teściową, między matką a córką, synem a matką, między młodymi małżonkami i wreszcie, co najważniejsze, między samymi teściowymi! Porządna dawka humoru, świetne dialogi, ogromny ładunek emocji, od których może zakręcić się w głowie. Charyzmatyczne mamusie są jak ogień i woda – czy uda im się znaleźć wspólny język? Przekonamy się już we wrześniu. – zapowiada Adrian Pacholec (manager Teatru)

Będzie to komedia, jakiej jeszcze nie znacie, która rozbawi Was do łez, bez względu na wiek! Zapraszamy na przezabawny spektakl w wyborowej obsadzie i najlepszym czeskim stylu! – zaprasza reżyser sztuki Mirosław Bieliński

Reżyser Mirosław Bieliński zaprosił do współpracy scenografkę Iwonę Jamkę oraz aktorów: Teresę Bielińską, która wcieli się w rolę Gene – Jana Sedlákova, Ewę Pająk, która na scenie pojawi się jako Karla Králová. Ich dzieci zagrają w dublurze: Ewelina Gnysińska i Magda Szczepanek (Jindra Sedláková) oraz Karol Czajkowski i Łukasz Oleś (Karel Král). Ciekawostką jest, że cała czwórka młodych aktorów pochodzi z Kielc, a troje z nich kończyło to samo kieleckie liceum im. Cypriana Kamila Norwida, choć spotkali się dopiero podczas prób „Teściowych…” w Teatrze TeTaTeT.

Przedpremierowy pokaz najnowszego przedstawienia Teatru TeTaTeT odbędzie się na scenie kameralnej KCK przy placu Moniuszki 2 B w Kielcach 24 września 2022 roku o godzinie 16:00. Prapremiera odbędzie się następnego dnia (25 września) o tej samej godzinie. Kolejne spektakle zaplanowano na 29 i 30 września na godzinę 19:00.

Bilety są już w sprzedaży online na stronie internetowej teatru www.teatrtetatet.pl, na portalu kupbilecik.pl, a także stacjonarnie w kasie Kieleckiego Centrum Kultury (696 993 986, 41 343-81-42), rezerwacje grupowe pod numerem telefonu 532-219-376.

fot. mat. teatru

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne