EN

21.06.2021, 13:37 Wersja do druku

Kielce. Teatr Kubuś zaprasza na Pochód Pszczeli

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego zaprasza na POCHÓD PSZCZELI, który odbędzie się 24 czerwca 2021 roku (czwartek) o godz. 12.00, w ramach działań edukacyjnych, mających na celu kształtowanie wśród najmłodszych postaw proekologicznych.

fot. Krzysztof Antoszewski/mat. teatru

Pochód złożony z aktorów oraz wszystkich, którzy się do nich przyłączą, przejdzie spod Pomnika Pszczoły Miodnej w Kielcach (skwer przy zbiegu ulic Żeromskiego i Zagórska) pod kamienicę przy ulicy Sienkiewicza 76.

Na  dachu  tego  budynku,  w  październiku  2020  roku,  teatr   „Kubuś”,  pod  patronatem  Okręgu  Ligi  Ochrony  Przyrody w Kielcach, postawił swój ul z pszczołami (na zdjęciu) włączając się w akcję „Z miłości do przyrody - Pszczoły w mieście”, której celem jest zakładanie mikropasiek w centrum miasta. Dzięki zainstalowanej w ulu kamerze Internauci mogą obserwować życie Kubusiowych pszczół online poprzez stronę www.teatrkubus.pl

Podczas pochodu odbędą się rozmaite działania artystyczne, podkreślające znaczenie pszczół dla życia na Ziemi i zwracające uwagę na ich malejącą populację.

Jeśli los pszczół nie jest Wam obojętny, PRZYŁĄCZCIE SIĘ DO NAS!

Źródło:

Materiał nadesłany