EN

11.06.2021, 16:42 Wersja do druku

Kielce. Tańczący finał trudnego sezonu KTT. Najpierw premiera, potem gala

Pracowity okres w Kieleckim Teatrze Tańca. W przyszłym tygodniu sezon zakończy szkoła dla młodych adeptów, już w piątek, 11 czerwca premiera "Peer Gynta".

fot. Bartosz Kruk

– KTT nie przestał działać w pandemii, zrobił nawet więcej niż przed. Mamy za sobą ogrom konkursów i spektakli – mówi Elżbieta Szlufik-Pańtak, dyrektorka KTT. Wylicza, że m.in. odbyły się dwie premiery – „Kopciuszka" oraz „Wieczoru młodych choreografów".

Teraz swoimi osiągnięciami pochwalą się najmłodsi adepci tańca. – To zakończenie roku dla ponad 600 dzieci. Musimy zrobić dwa koncerty, bo inaczej się nie zmieścimy – mówi Elżbieta Szlufik-Pańtak.

Młodzi tancerze będą występować na dużej scenie KTT, w gmachu KCK, we wtorek i środę o godz. 18 oraz w czwartek, też o godz. 18. Tę ostatnią galę uświetni Krakowskie Centrum Choreograficzne ze spektaklem pt. „Trans_Miss(i)on".
Premiera "Peer Gynta"

Już dziś, jak informowaliśmy, KTT zaprasza o godz. 18 na premierę spektaklu „Peer Gynt", którego libretto oparte jest na dramacie filozoficznym Henryka Ibsena. Na scenie zobaczymy ponad 20 tancerzy, a za choreografię i inscenizację odpowiada Zuzanna Dinter-Markowska.

– Mamy w repertuarze bardzo dużo wesołych rzeczy, ale KTT nie ogranicza się tylko do jednego gatunku – podkreśla dyrektor Elżbieta Szlufik-Pańtak.

Tytuł oryginalny

Tańczący finał trudnego sezonu KTT. Najpierw premiera, potem gala

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kielce” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne