EN

13.11.2020, 15:52 Wersja do druku

Kielce. Rusza nabór do Forum Form - inicjatywy skupionej wokół teatru lalek

Rusza nabór do Forum Form - inicjatywa skupiona wokół teatru lalek i sztuk plastycznych jest częścią Międzynarodowego Konkursu Animatus.

Zbliża się Finał III Międzynarodowego konkursu na koncepcję i realizację lalki, animowanego obiektu lub formy teatralnej Animatus, w ramach którego odbędą się prezentacje prac laureatów, wykłady, dyskusja, a także Forum Form, czyli spotkanie służące wymianie doświadczeń i idei w obszarze eksperymentalnych form teatru lalek.
Forum Form to inicjatywa powstała w ramach Międzynarodowego Konkursu Animatus organizowanego przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.
Udział w Forum Form polega na prezentacji własnych nowatorskich lalek i obiektów teatralnych  podczas spotkania osób zainteresowanych teatrem formy ( m.in. reżyserów, scenografów, aktorów, pasjonatów).
Ma ono służyć inspiracji i dyskusji, które mogą w przyszłości zaowocować współpracą czy realizacją projektów.  
W pracowniach indywidulanych artystów powstają nieoczywiste formy, których nie zobaczymy na scenach - to formy „jutra”, fragmenty form, dzieła nieskończone. Warto je odkrywać, analizować, szukać sposobów na ożywienie czy przetworzenie.
Do prezentacji  własnych prac zapraszamy wszystkich zainteresowanych lalkarstwem, teatrem
i sztukami plastycznymi, w tym zwłaszcza studentów i absolwentów uczelni artystycznych.
Do Forum Form można się zgłosić indywidualnie lub przez uczelnię artystyczną wskazującą kandydata do udziału w spotkaniu. Tegoroczne Forum Form odbędzie się 12 grudnia, spotkanie będzie miało charakter online. Na zgłoszenia czekamy do 30 listopada. W zgłoszeniu należy wysłać zdjęcie i  opis proponowanej do prezentacji lalki/formy/obiektu. Lista miejsc jest ograniczona.
Zapraszamy!  

Więcej informacji o konkursie Animatus na stronie:
www.animatuscontest.pl

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: [email protected]
lub telefonicznie: +48 698 859 302 koordynator projektu Karolina Gregorczyk-Rożkowicz

Projekt dofinansowano w ramach programu Teatr i Taniec Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


fot. mat. teatru

Źródło:

Materiał nadesłany