EN

13.01.2022, 08:05 Wersja do druku

Kielce. Rozpoczyna się 28. Plebiscyt "O Dziką Różę"

Od spektaklu „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” rozpocznie się w środę zaległy 28. Plebiscyt Publiczności „O Dziką Różę” organizowany przez Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Ze względu na pandemię wydarzenie było dwukrotnie odwoływane.

fot. mat. teatru

Jak powiedziała PAP Paulina Drozdowska z działu marketingu teatru, tym razem zmieniono formułę plebiscytu. Podczas poprzednich edycji przegląd odbywał się w ciągu jednego tygodnia.

- W tym roku spektakle sezonu 2019/2020 będą prezentowane przez kilka miesięcy. Nadal można je obejrzeć bezpłatnie. Nie zmienia się główna idea, wybieramy najlepszych: aktorkę, aktora i spektakl – powiedziała.

Plebiscyt otworzy spektakl "Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa" na postawie powieści C. S. Lewisa. Sztuka w reżyserii Gabriel Gietzky miała premierę w 2019 roku. Pokaz rozpocznie się o godzinie 18 w środę.

- Plebiscyt jest okazją do otrzymania informacji od publiczności, co lubi oglądać, czego oczekuje. Jesteśmy jednym w województwie zawodowym teatrem dramatycznym, dlatego chcemy, aby ta oferta była różnorodna i dopasowana do widzów – zaznaczyła.

Kolejne przedstawienie w ramach plebiscytu odbędzie się w czwartek 20 stycznia o godzinie 19. Zaprezentowany zostanie spektakl "Och, te duchy" w reżyserii Brytyjczyka, Dana Jemmetta.

Głosować można w dniu pokazu spektaklu, przed lub po nim, tradycyjnie na kuponach, które będą dostępne w teatrze. Kupony będzie można wrzucać do urny, która znajdzie się w teatralnym foyer. Bilety na wszystkie plebiscytowe spektakle są bezpłatne. Obowiązuje rezerwacja telefoniczna w dniu pokazu w impresariacie teatru.

Lipcowy koncert finałowy na zakończenie sezonu 2021/2022 będzie również zwieńczeniem plebiscytu. Wtedy poznamy laureatów przeglądu.

Źródło:

PAP