EN

23.07.2021, 09:06 Wersja do druku

Kielce. Radni zgodzili się dołożyć ponad 5 mln zł do siedziby dla Teatru Kubuś

Rada Miasta w Kielcach uchwaliła poprawki w budżecie umożliwiające zwiększenie o 5 mln 325 tys. zł wydatki na adaptację powięziennych budynków na potrzeby Teatru Lalki i Aktora "Kubuś".

fot. mat. prasowe

Jak informowaliśmy, na adaptację budynków zespołu powięziennego przy ul. Zamkowej 1 w Kielcach na siedzibę TLiA "Kubuś" miasto miało zarezerwowane 32,5 mln zł. Najtańsza oferta złożona w przetargu opiewa jednak na ok. 37,5 mln zł.

Na wniosek prezydenta Bogdana Wenty na czwartkowej sesji rada miasta wprowadziła poprawki do Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz do budżetu na 2021 rok pozwalające na zwiększenie wydatków na tę inwestycję o 5,325 mln zł.

Przyjęte uchwały umożliwiają również dołożenie kilkuset tysięcy złotych do rozbudowy skateparku na Kadzielni, największego i najdroższego projektu, który realizowany będzie w tym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego. Także Miejski Zarząd Dróg będzie mógł przeznaczyć więcej na remont ul. Cichej. Pierwotnie planowano 650 tys. zł, ale najtańsza oferta w przetargu opiewa na 1,2 mln zł.

(...)

Tytuł oryginalny

Radni zgodzili się dołożyć ponad 5 mln zł do siedziby dla teatru "Kubuś"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kielce” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne