EN
01.12.2021, 09:55 Wersja do druku

Kielce. Radna pyta o zarobki szefów instytucji kultury. Jest szczegółowe zestawienie

Szczegółowe zestawienie dotyczące wysokości zarobków w miejskich instytucjach kultury przygotował kielecki magistrat. To odpowiedz na interpelację jednej z radnych.

O przygotowanie zestawienia zarobków szefów miejskich instytucji kultury poprosiła Katarzyna Zapała, radna Koalicji Obywatelskiej. "Ze względu na konieczne wdrożenie racjonalnej polityki kadrowej dotyczącej wysokości zarobków osób pracujących dla Urzędu Miasta w Kielcach oraz jednostek jemu podległych" - napisała w uzasadnieniu.

Poprosiła też o informacje, na jakich zasadach zatrudniane są osoby kierujące miejskimi instytucjami kultury. "Oczywiście przypisane do stanowisk, a nie konkretnych osób pełniących obowiązki" - zaznaczyła.   

Dyrektorzy z powołania

Informacje przygotowane przez miejskich urzędników są dość szczegółowe, pensje podano w kwotach brutto i netto. Marcin Chłodnicki, wiceprezydent Kielc, wyjaśnił, że dyrektorzy jednostek kultury podległych Urzędowi Miasta Kielce zatrudnieni są na podstawie "powołania na czas określony". Przypomniał, że jest to zgodne z ustawą o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Radna pyta o zarobki szefów instytucji kultury. Jest szczegółowe zestawienie

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kielce” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Alina Janusz

Wątki tematyczne