EN

18.06.2020, 09:36 Wersja do druku

Kielce. Jest kandydat na dyrektora Teatru Kubuś

mat. teatru


Czterech kandydatów wzięło udział w drugiem etapie konkursu na stanowisko dyrektora Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach. Jeden z nich od 9 członków komisji otrzymał 7 głosów i zostanie zarekomendowany prezydentowi Kielc.


«Na przesłuchanie przed komisją konkursową stawiło się czterech kandydatów z sześciu jacy złożyli dokumenty. Jednego odrzucono, bo zgłosił się po terminie, inny - Karolina Kępczyk zrezygnowała, bo wcześniej została dyrektorką Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Pozostali: Justyna Czarnota - pedagog teatru, współpracująca z Teatrem Lalki i Aktora "Kubuś", Piotr Bogusław Jędrzejczak - reżyser, kulturoznawca-teatrolog, Julia Mark - reżyserka teatralna oraz Adrian Wajda - aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, reżyser, odpowiadali na pytania członków komisji prezentując swe plany i wizje kieleckiego teatru. Po ich wysłuchaniu głosowano.

- W głosowaniu jeden z kandydatów otrzymał 7 głosów i to on zostanie zarekomendowany prezydentowi Kielc, Bogdanowi Wencie - mówi Szczepan Skorupski sekretarz Urzędu Miasta w Kielcach i przewodniczący komisji. Nazwisko zwycięzcy mogę podać dopiero po zatwierdzeniu kandydatury przez prezydenta.

Źródło:

Materiał własny