EN

18.01.2022, 11:42 Wersja do druku

Kielce. Dyrektorka Kusztal odejdzie z urzędu marszałkowskiego w czerwcu

Potwierdzają się nasze informacje, że Magdalena Kusztal przestanie być dyrektorką departamentu kultury i dziedzictwa narodowego w świętokrzyskim urzędzie marszałkowskim.

"Uprzejmie informuję, że dzisiaj, tj. 17 stycznia 2022 roku na mocy porozumienia stron postanowiono, że umowa o pracę pomiędzy dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Magdaleną Kusztal a Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego zostanie rozwiązana z dniem 30 czerwca br." - taki komunikat przysłała w poniedziałek po południu Agnieszka Kołacz-Sarnowska, rzeczniczka prasowa tego urzędu.
Rzeczniczka zaprzecza, że to skutek audytu

O tym, że Magdalena Kusztal straci stanowisko, poinformowaliśmy nieoficjalnie w piątek, 14 stycznia. Pisaliśmy, że przyczyn tego należy szukać w przeprowadzonym niedawno audycie w departamencie kultury. Poza tym od dłuższego czasu jej współpraca z władzami województwa nie układała się najlepiej.

Co konkretnie jest powodem jej odejścia? Rzeczniczka Kołacz-Sarnowska nie chce na ten temat mówić. Twierdzi jedynie, że nie należy tego wiązać z audytem. Zaprzecza też "pogłoskom, że dyrektorka Kusztal została zwolniona z art. 52", czyli dyscyplinarnie.

Na pytanie, czy jeszcze przez ponad pięć miesięcy będzie dyrektorką departamentu, rzeczniczka odpowiedziała: - Tak, do 30 czerwca jest pracownikiem urzędu marszałkowskiego.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Dyrektorka Kusztal odchodzi z urzędu marszałkowskiego za porozumieniem stron

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kielce” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.