EN

11.05.2021, 10:11 Wersja do druku

Kielce. Aktorki Teatru Kubuś przeczytają "Dziennik Klikomanki"

Herbatka u cioci - śpiewaczki operowej? Dla współczesnych nastolatków brzmi zniechęcająco. Tymczasem ta nudnie zapowiadająca się rodzinna wizyta może stać się początkiem intrygujących i często zabawnych spotkań z postaciami, historiami oraz ciekawostkami z artystycznego świata, i nie tylko.

fot. mat. organizatora

14 maja 2021 roku (piątek) o godz. 18.00 w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek i z okazji Dnia Artysty Śpiewaka, który obchodzony jest 20 maja, Teatr Lalki i Aktora Kubuś, Miejska Biblioteka Publiczna oraz kielecka Poczytalnia zapraszają młodzież i dorosłych na transmitowane w sieci multimedialne czytanie rozdziału z książki 14-letniej Florii Netnickiej „Czarne dziury, szczury i koloratury albo Czatowej Praksedy bajtowa opera granda (Dziennik klikomanki)” - z udziałem aktorek Teatru Kubuś: Anny Domalewskiej i Doroty Anyż oraz spotkanie z autorką dzieła, które poprowadzi inna aktorka Kubusia - Małgorzata Oracz.

W trakcie lektury zaprezentowane zostaną zamieszczone we wspomnianej książce ilustracje scenografa Leona Sztankieta.

Szczegółowy program XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek na stronie: http://mbp.kielce.pl/aktualnosci/2021/5/4/xviii-ogolnopolski-tydzien-bibliotek/

Źródło:

Materiał nadesłany