EN

7.07.2021, 14:38 Wersja do druku

Katowice. Wystrzałowy spektakl w ramach projektu "PETARDA!"

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum zaprasza 10 lipca o godz. 14.00 młodzież (wiek: 12+) oraz dorosłych na spektakl, w którym wystąpią młodzi uczestnicy dwutygodniowych warsztatów teatralnych. Przedstawienie jest inspirowane tekstami młodzieży, która wzięła udział w konkursie literackim zrealizowanym w ramach zadania pn. PETARDA!

fot. Paweł Szymkowiak

Pomysł na inscenizację zrodził się z pytania: Co mnie irytuje we współczesnym świecie i w jaki sposób chciałabym/chciałbym to zmienić? W sobotę zobaczymy między innymi sceny mówiące m.in. o spóźnionych autobusach, długiej kolejce do Żabki czy psich odchodach na trawniku…. Usłyszymy również piosenki, które powstały we współpracy z prowadzącymi warsztaty muzyczne – z Dominikiem Franusikiem i Jackiem Hołyńskim z grupy „Loża Masorza”.

Tu nie ma scenariusza, to wszystko jest improwizowane. Reżyserzy dają nam kartki z urywkami nagrodzonych tekstów i na ich podstawie tworzymy etiudy – tłumaczy Łukasz, uczestnik zajęć

Dzięki PETARDZIE! Teatr zorganizował też inne twórcze aktywności: warsztaty streetartowe, warsztaty tworzenia wlepek oraz happening. Inicjatywa ma na celu kształcenie kompetencji językowych młodych ludzi i zachęcanie ich do wyrażania własnego zdania na temat otaczającej rzeczywistości.

DATA: 10.07., godz. 14.00

MIEJSCE: Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, ul. św. Jana 10

Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona!

Uwaga! Prosimy o wstępną rezerwację miejsc za pomocą linku: https://docs.google.com

PROWADZENIE WARSZTATÓW: Katarzyna Prudło, Grzegorz Eckert, Jacek Hołyński, Dominik Franusik

OPIEKA PEDAGOGICZNA: Barbara Trela-Szyma

KOORDYNACJA: Anna Nowak

WYSTĘPUJĄ: Renata Haczykowska, Julia Kierepko, Patrycja Marzec, Weronika Miozga, Marcelina Plaza, Emilia Roszczypała, Anna Spałek, Sonia Stanisławska, Zuzanna Tyc, Danuta Ungier,  Artur Michnik, Krystian Muszak, Dawid Sieraj, Jakub Stanisławski, Grzegorz Studniarz, Łukasz Tarnówka.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty-dodaj do ulubionych 2021”.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne